Polsko - czeska ekspresja taneczna w Starej Morawie (Zobacz zdjęcia)

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2014-07-08 13:08 | Zmodyfikowano: 2014-07-12 17:15
A|A|A

Fot. Karol Czapski (Radio Wrocław)

Pływanie na bele czym, popisy taneczne, koncerty młodych zespołów i gwiazdy wieczoru Haliny Mlynkovej - tak wglądała polsko-czeska impresja taneczna.

Zabawa nad zalewem w Starej Morawie koło Stronie Śląskiego rozpoczęła się od rywalizacji na wodzie. Na starcie stanęło 6 zespołów. Uczestnicy zbudowali swoje jednostki pływające z różnych materiałów, najważniejsze było to żeby nie zatonęły zaraz po zwodowaniu, były więc nadmuchane materace, plastikowe pojemniki czy styropian. Łodzie o dziwnych kształtach nie były zdolne do samodzielnego pływania, ale od czego są załoganci.

Najlepsza okazała się drużyna Ferrari, z czasem 2 minuty 30 sekund. Na drugim miejscu przypłynął Rudy 102. Na scenie można było oglądać młodzież, która przeszła przyśpieszony kurs salsy, baletu czy zumby.

Zajęcia prowadził między innymi Łukasz Jaśnikowski były saper - miłośnik salsy z Wrocławia. Podstawy baletu przekazała młodym tancerzom gwiazda pery wrocławskiej Maria Kijak Na scenie pojawiły się też młode lokalne zespoły Wataha i Zakaz. Wieczorem publiczność rozkołysała Joanna Kwaśnik wokalistka znana z występów w telewizyjnym programie X Factor.

Wszyscy jednak czekali na Halinę Mlynkovą, która przyjechała na pierwszy tego lata koncert plenerowy.


„Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa  za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 „Przekraczamy granice””

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama