Weekend na Nowych Horyzontach (POLECAMY)

Ian Pelczar, Agata Polak | Utworzono: 2014-07-26 08:15 | Zmodyfikowano: 2014-07-26 08:33
A|A|A

Weekend zaczął się na Nowych Horyzontach w piątek o 22.00 Tłumy oglądały oscarowy film "Wielkie piękno" na wrocławskim Rynku podczas inauguracji kina plenerowego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Jednocześnie ekipa filmowa kręciła sceny do polsko-włoskiego fikcyjnego dokumentu, wykorzystując widownię i wielki ekran ze scenami "Wielkiego piękna" jako tło. Widzowie przyszli przede wszystkim dla filmu i kina plenerowego w Rynku, nie z powodu dodatkowych atrakcji:

W sobotę kolejna szansa, o 22.00 seans "Psów" z odrestaurowanej, cyfrowej kopii. W niedzielę film "Xenia".

ZOBACZ KONIECZNIE: 14 hitów na 14 Nowe Horyzonty. Tego nie możesz przegapić! (ZWIASTUNY)

W niedzielę mistrzem z publicznością spotka się wrocławski specjalista od efektów wizualnych, twórca rekwizytów z legendarnej "Klątwy doliny węży", Janusz Król. Na niedzielny seans w cyklu Nowe Horyzonty Języka Filmowego: Efekty specjalne i późniejsze spotkanie z Królem (początek projekcji o 12.45) zaprasza Jan Topolski. Selekcjoner Nowych Horyzontów dobrze wspomina wizytę u filmowca przed festiwalem:

Rekwizyty, w tym słynnego węża, można oglądać na pierwszym piętrze Kina Nowe Horyzonty.

Sobota będzie w Kinie Nowe Horyzonty dniem pełnym muzyki. Już o 9.45 dokument, którego bohaterem jest Alice Cooper. O 13.15 w konkursie filmów o sztuce "Pulp - film o życiu śmierci i supermarketach" (kadr z filmu poniżej). Zaprasza Ewa Szabłowska z Nowych Horyzontów:

Także w konkursie filmów o sztuce o 15.45 film Bjork - "Biophilia Live" - dodaje Szabłowska:

Z kolei w klubie festiwalowym o 22.00 impreza Silent Party, czyli tańce ze słuchawkami na uszach.

Także w sobotę zaplanowano mistrzowską lekcję kina podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Joanna Łapińska, dyrektor artystyczna festiwalu zaprasza na spotkanie z tureckim twórcą Rahą Erdemem, autorem klimatycznych filmów, takich jak "Kosmos", "Czasy i wichry", czy "Boję się, mamo":

Masterclass w sobotę o 15.45 w Kinie Nowe Horyzonty.

Pomiędzy sobotą i niedzielą zaplanowano nocny maraton podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Od 22.00 na specjalnym pokazie zaprezentowane zostaną trzy filmy z oryginalnych kaset VHS, z lektorem i reklamami, w dodatku z improwizowanym komentarzem na żywo. Na "Gliniarza samuraja", "Nocną bestię" i "Amerykańskiego łowcę" zaprasza Jan Topolski z Nowych Horyzontów

Początek maratonu w sekcji Nocne szaleństwo o 22.00.

Swoistym maratonem jest pokaz serialu Mały Quinquin Bruno Dumonta, który widzowie Nowych Horyzontów zobaczą w formie jednego, blisko 200-minutowego seansu. Mały Quinquin w niedzielę o 19.15. O najnowszym dziele jednego z ulubieńców nowohoryzontowej publiczności opowiada dyrektor artystyczna festiwalu Joanna Łapińska:

Wydarzeniem niedzielnych seansów ma być także "Lewiatan" – najnowszy film Andrieja Zwiagincewa Kadr z filmu poniżej.

Opowieść o właścicielu domu i skromnego warsztatu samochodowego – mówi Roman Gutek, szef festiwalu:

Polska premiera, filmu nagrodzonego podczas tegorocznego festiwalu w Cannes za najlepszy scenariusz, podczas Nowych Horyzontów, w niedzielę o 15.45.

Także niedzielę w konkursie filmów o sztuce film "Siewca", którego bohaterem jest Patrice Fortier - właściciel studia-farmy. O bohaterze obrazu Julie Perron opowiada kuratorka konkursu Ewa Szabłowska:

W filmie widzimy dzieła, które autor tworzy z warzyw:

Pierwszy konkursowy pokaz "Siewcy" w niedzielę o 16.15.W weekend trwa również retrospektywa filmów Kena Russella. Będzie można zobaczyć między innymi słynne filmy o wielkich kompozytorach. Jan Topolski poleca "Mahlera":

Seans w niedzielę o 19.15

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama