Tercet Egzotyczny doczekał się swojego muzeum

Karolina Nowakowska, Ewa Witczyńska | Utworzono: 2014-08-01 09:17 | Zmodyfikowano: 2014-08-01 09:20

Wrocławski zespół niedawno obchodził 50-lecie działalności. Zbiory z prywatnej kolekcji wokalistki grupy Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej będzie można oglądać w miejscowości Lubiń.

- Jestem zaszczycona. To trzecie takie muzeum na świecie, dlatego jestem bardzo szczęśliwa. Sporo pracy jeszcze przede mną - mówi wokalistka:

Pomysłodawca i Prezes Stowarzyszenia "Oliwskie Słoneczko" Robert Zaborski zapewnia, że zwiedzający nie będą zawiedzeni, bo udało się zgromadzić sporo atrakcyjnych eksponatów:

Uroczyste otwarcie muzeum Tercetu Egzotycznego już 17 sierpnia. Zespół powstał w 1963 roku, przed rokiem świętował swoje 50-lecie. Posłuchajcie, o czym wtedy rozmawialiśmy z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską:

Wokalistka lubi łamać stereotypy. Kilka miesięcy temu pojawiła się na listach przebojów w nowym wcieleniu. Jej głos pojawił się w...rockowym utworze "Prosto w ogień", który wykonała razem z zespołem Kim Nowak.

"Prosto w ogień" szturmem zdobyła listy przebojów. Utwór pochodził z albumu "Wilk" zespołu Kim Nowak, a płyta przez fachowców muzycznych została okrzyknięta najlepszym rockowym krążkiem roku:A poniżej pani Izabela w duecie z prof. Janem Miodkiem:

Zobacz też: „Gloria Artis” dla Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.