Można już podziwiać Nową Warszawę (ZDJĘCIA)

| Utworzono: 2014-09-01 10:13 | Zmodyfikowano: 2014-09-01 10:13
A|A|A

zdjęcia: New Warsaw/Facebook

Oficjalnie zaprezentowana. W jednej z wrocławskich galerii można zobaczyć model Nowej Warszawy, którą buduje grupa pasjonatów z Dolnego Śląska. Samochód jest polakierowany na perłowo biały kolor, "ubrany" w porządne gumowe obuwie na 22-calowych felgach. Model przyszłego wozu odwzorowywano w realnych rozmiarach. Obok Nowej Warszawy stoi także pierwowzór sprzed 40-lat.

Pomysłodawcy nowego wozu tworzą już prawdziwy samochód. Bazą do budowy podwozia, zawieszenia i silnika jest BMW serii 5, które zostało kompleksowo przebudowane. Docelowo projektant chce wybudować 11 Nowych Warszaw, ale to nie wszystko - do każdej zamierza dołożyć potencjalnym kupcom odrestaurowaną starą Warszawę. Pierwszy duet może być już gotowy w przyszłym roku. Nie wiadomo jeszcze, ile za takie cacka trzeba będzie zapłacić - wiadomo natomiast, że będzie to ekskluzywne auto dla wybrańców.

Prace nad pierwszym od 30 lat w pełni polskim samochodem trwały rok. - Od pierwszego szkicu do ostatniego szlifu pracę wykonała grupa pasjonatów, bez których nie mogłoby się to udać - wyjaśnia Michał Koziołek, główny projektant i pomysłodawca New Warsaw.

Model Nowej Warszawy można oglądać w Sky Tower.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama