Zoo z nowymi zwierzakami. I romansami! (FOTO)

JK | Utworzono: 2014-09-05 08:25 | Zmodyfikowano: 2014-09-05 09:19
Zoo z nowymi zwierzakami. I romansami! (FOTO) - Fot. ZOO Wrocław
Fot. ZOO Wrocław

"Żyjemy nowinkami - Afrykarium i Odrarium, ale w zoo życie toczy się jak przed tymi inwestycjami. W ostatnich miesiącach przybyło nam ponad 50 gatunków, a większość z nich to efekt bezgotówkowych wymian z innymi ogrodami. Zawsze można też zajrzeć do świń rzecznych, gdzie najstarsza samica - Petunia, próbuje opanować trójkę młodych czy godzinami obserwować zabawy lemurów katta" - czytamy na stronie wrocławskiego zoo.

Pracownicy ogrodu z dumą donoszą, że w ciągu ostatnich kilkunasu miesięcy we Wrocławiu pojawiło się aż sześć nowych gatunków - okapi, nosorożce indyjskie, gibony czapniki, gibony białopoliczkowe, warany z Komodo oraz pingwiny tońce i warany filipińskie. Ale to nie koniec, bo szykują się nowe transfery z polskich i zagranicznych placówek.

Zwierzakom u nas chyba bardzo dobrze, bo niemal codziennie przychodzą na świat nowe. Ostatnio powiększyły się rodziny m.in. koziorożców syberyjskich i zebr. Maluchy szybko dostają nowe imiona - ostatnio "ochrzczono" najmłodszą samicę kotików. Będzie spokojna, przynajmniej z imienia, bo Zola po afrykańsku właśnie tyle oznacza. Nowinki także w terrarium - spotkacie tam młode agamy hardun, bazyliszki płatkogłowe, gekony klemmera i parę waranów filipińskich.

Na koniec wieści sercowe - podobno strzała amora trafiła mrównika! On i jego towarzyszka Lotta niebawem zmienią lokum i będą jedną z atrakcji powstającego Afrykarium.

Reklama
Zdjęcia
Zoo z nowymi zwierzakami. I romansami! (FOTO) - 4
Zoo z nowymi zwierzakami. I romansami! (FOTO) - 5
Zoo z nowymi zwierzakami. I romansami! (FOTO) - 6

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.