Muzyczna Bitwa już wkrótce! Czekamy na zgłoszenia

Ewa Zając | Utworzono: 2014-09-11 17:00 | Zmodyfikowano: 2014-09-11 17:01

Muzyczna Bitwa to największy konkurs w naszym regionie dla młodych, rockowych bandów. W tym roku rozpoczynamy już dziesiątą edycję, w październiku startują regionalne przesłuchania na żywo. Od listopada ruszy antenowy etap konkursu, zakwalifikowane grupy ze swoimi utworami będą walczyć o głosy słuchaczy. Najlepsi znajdą się w ścisłym finale i zagrają w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Wtedy rozstrzygnie się, kto wygra Muzyczną Bitwę 2015.

Na zwycięzcę czeka 10 tys. złotych i gwarantowany udział w kolejnym koncercie Nowe Brzmienie Radia Wrocław. Nie zwlekajcie, nie trzymajcie waszych utworów na dyskach swoich komputerów, prześlijcie je do nas i niech świat się o nich dowie Na zgłoszenia czekamy pod adresem [email protected] Więcej informacji i regulamin akcji na stronie [email protected].

Pierwsza edycja Muzycznej Bitwy odbyła się w 2006 roku, do dzisiaj przez konkurs przewinęło się niemal tysiąc dolnośląskich kapel. Każdy zespół ma możliwość przysłania własnych materiałów demo, na ich podstawie kwalifikujemy do przesłuchań regionalnych. Podczas castingów regionalnych na żywo grupy walczą o możliwość zaprezentowania się w drugim, antenowym etapie, w którym codziennie przedstawiamy dwa zespoły, spośród których Słuchacze wybierają zwycięzcę.

- Czekamy na zgłoszenia zespołów reprezentujących szeroko pojmowaną muzykę rockową - mówi Wojtek Janicki, szef muzyczny Radia Wrocław:

Po dwunastu tygodniach zabawy antenowej cztery najlepsze zespoły spotykają się na koncercie finałowym, gdzie odbywa się ten najważniejszy pojedynek na żywo - wybór zwycięskiego zespołu leży w rękach Słuchaczy radia, którzy w trakcie koncertu, na specjalnych biletach do głosowania, wybierają zwycięzcę finału. Koncerty finałowe odbywają się w Sali Radia Wrocław, gośćmi specjalnymi tych finałów byli m.in. TSA, Acid Drinkers i Lipali.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ REGULAMIN KONKURSU

- Główna nagroda dla zwycięzcy to 10 tys. złotych i gwarantowany udział w koncercie Nowe Brzmienie Radia Wrocław, który co roku odbywa się we wrześniu na Wyspie Słodowej - mówi Edyta Boroń, szefowa radiowej promocji:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.