Światowid klasycznie – NA GITARĘ

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-09-11 17:41
A|A|A

mat. prasowe

Cykl koncertów Światowid Klasycznie w nowym sezonie rozpoczyna koncert gitarowy. Wystąpi Dominika Białostocka.

W programie usłyszymy utwory kubańskiego gitarzysty, kompozytora i dyrygenta, autora m.in. muzyki do wielu kubańskich filmów - Leo Brouwera

1. Estudios Sencillos
2. Sonata
• Fandangos y boleros
• Sarabanda de Scriabin
• Toccata de Pasquini

Dominika Białostocka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej (klasa gitary klasycznej pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego oraz mgr Marka Zielińskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także podczas licznych kursów gitarowych u wybitnych indywidualności muzycznych z całego świata.

Jest laureatką nagród m.in. na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Krynicy Górskiej (I nagroda), Międzynarodowym Stażu i Konkursie Gitarowym w Ferrette/Francja (nagroda - stypendium), Międzynarodowym konkursie zespołów kameralnych w Kielcach (I nagroda) oraz na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Weimarze/Niemcy (II nagroda).

Gitarzystka koncertowała w wielu miastach Polski oraz za granicą (Francja, Austria, Niemcy), była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Sztuki. Nagrała również płytę kompaktową w towarzystwie argentyńskiego gitarzysty i kompozytora Jorge Cardoso (SUITE DE LOS MITA – I). Pisze transkrypcje i opracowania na gitarę.

Od roku 1999 zajmuje się głównie działalnością pedagogiczną.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama