Dworzec w Brzegu Dolnym po remoncie (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-09-11 18:18 | Zmodyfikowano: 2014-09-11 18:21
A|A|A

Zdjęcia: PKP S.A.

Renowację przeszła m.in. elewacja wraz z detalami architektonicznymi. Umieszczono na niej nowe szyldy z nazwą dworca i dwa zegary od strony miasta i peronów. Odnowiono też hol, który zyskał kompletnie nowy wygląd, oświetlenie, posadzki i gabloty informacyjne. Do tego wymieniono również system informacji głosowej i wizualnej dla podróżnych.

W holu podróżni znajdą kasę biletową, a tuż przy nim toalety przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W posadzce holu i przy wejściach umieszczono linie prowadzące z polami uwagi, które pozwolą zlokalizować najważniejsze miejsca na dworcu osobom niewidzącym i niedowidzącym. Zlikwidowano bariery architektoniczne wewnątrz budynku i jego otoczeniu.

Poza tym wyremontowano wszystkie pomieszczenia wewnętrzne, klatki schodowe i dach. Wymieniono instalacje oraz stolarkę okienną i drzwiową. W sąsiedztwie dworca ustawiono nowe stojaki rowerowe oraz uporządkowano zieleń. Dla poprawy bezpieczeństwa zamontowano na dworcu nowoczesny system monitoringu.

Dworzec w Brzegu Dolnym to dwunasty dworzec na terenie Dolnego Śląska, który został zmodernizowany przez PKP S.A. w ostatnich latach. Prace trwają obecnie jeszcze w Obornikach Śląskich i Jaworzynie Śląskiej. Planowany termin zakończenia tych inwestycji to wiosna przyszłego roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama