Nocna zadyma. Zaatakowali policjanta, padły strzały

| Utworzono: 2014-09-14 13:36 | Zmodyfikowano: 2014-09-14 13:52
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Strzały w centrum Wrocławia. Około godziny 2 w nocy z soboty na niedzielę doszło do bijatyki przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Na miejscu interweniowała policja. Funkcjonariusze musieli oddać strzały ostrzegawcze.

W szarpaninie brało udział około 20 osób. Gdy na miejsce przyjechała policja, jeden z mężczyzn zaatakował także mundurowego. Po obezwładnieniu trafił do radiowozu, wtedy do ataku ruszyli inni agresorzy. Chcieli policjantowi wyrwać pistolet. Członek drugiego patrolu, widząc co się dzieje, oddał w powietrze cztery strzały ostrzegawcze. Napastnicy rozbiegli się. Jeden z funkcjonariuszy wymagał pomocy medycznej, na miejsce przyjechała karetka. Do aresztu trafił zatrzymany wcześniej mężczyzna.

Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji nie ukrywa, że właśnie trwają poszukiwania sprawców nocnej awantury. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta grożą trzy lata więzienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Domel
2014-09-29 20:33:28
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak mogli spudłować?
~hwdp?
2014-09-24 11:44:20
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
ciesze sie gdy widze kobiety w patrolu są takie bezbronne super dajcie nam wiecej ich na ulice:) to napewno bedzie bezpiecznie PO co silne państwo!!
~matttm1
2014-09-20 01:38:19
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo dobrze po to Policja ma broń żeby używać
~novikon
2014-09-16 11:24:10
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 6
Policjanci natłumaczą sie ze strzałów , sprawca dostanie 3 miesiące w zawieszeniu a RPO zbada sprawę czy czasem nie zakazać używania broni w nocy bo to zakłócenie ciszy nocnej
~policjant
2014-09-16 01:18:56
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 1
Cztery strzaly ostrzegawcze.. Samo mowi za siebie.
~piesek
2014-09-15 22:17:19
z adresu IP: (178.42.xxx.xxx)
Ocena: 9
i właśnie na tą interwencję powinni wysłać pluton policjantek, a RPO powinna się przyglądać, jak sobie radzą.
~jaśmina
2014-09-15 17:09:20
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 0
WrocLOVE, miastem spotkań ;)
~Mandaryn
2014-09-15 15:01:21
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 9
"Pała i Gaz Pała i Gaz . Jaka Europejska Stolica Kulury gdzie kopią policjanta!!!!!!!! Ale lepiej na granatowo puścić policje w rynek a na Pasażu i Okolicach Wojna Się co weekend dzieje żenada . PANOWIE KOMENDANCI DO DYMISJIIIIIIIIIIIIIII."
~wtajemniczony
2014-09-15 14:25:38
z adresu IP: (83.68.xxx.xxx)
Ocena: 15
Szacun dla gliniarzy że nie bali się podjąć stanowczych działań. Taką chołote trzeba tępić. Szkoda tylko że policja zatrzymuje narażając swoje życie i zdrowie a sądy i prokurator wałkują miesiącami nie to żeby takiego bandytę skazać szybko i zamknąć a to czy policjanci mieli prawo użyć broni. Bo przecież mogli użyć siły fizycznej albo gazu. Ciekaw jestem jakby pani sędzina albo pani prokurator znalazła się w takich okolicznościach gdzie 20 osób próbuje atakować dwóch policjantów to co by wtedy zrobiła. Brakuje dobrej współpracy pomiędzy sądami a policją. Policja zatrzymuje a sąd wypuszcza albo daje zawiasy na 3 miesiące.
~Słuchacz Wrocławianin.
2014-09-15 11:07:38
z adresu IP: (83.18.xxx.xxx)
Ocena: 5
Gonić wiejską hołotę, która tak się ,,bawiła"!! Śledztwo zrobić w budynku , gdzie te menele zażywały,,rozrywki".
~Słuchacz Wrocławianin.
2014-09-15 11:04:59
z adresu IP: (83.18.xxx.xxx)
Ocena: 2
Po pierwsze - widać,że ulicę Kazimierza Wielkiego częściej powinna nadzorować policja - szczególnie koło wielokina Helios! Co to za hołota tak się ,,bawiła "?! Gonic ich ! Tępić zło z całą bezwględnością a nie inaczej !!!!
~Blixe
2014-09-15 10:33:39
z adresu IP: (83.14.xxx.xxx)
Ocena: 3
Chciałbym być w szwadronach rozstrzeliwujących na miejscu...
~info
2014-09-14 18:44:27
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 2
potrzebne policyjne pododdziały alarmowe, złożone z drużyny 9- osobowej, będące częścią plutonu. Dyżurowanie alarmowe w godz. 21-9 rano, stacjonowanie Rynek Sukiennice. Podlegające Komendantowi Miejskiemu.
~edh
2014-09-14 15:25:13
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zwołycz pier..... to co się dzieje na ulicach miasta przekracza pojęcie! !!!! Małe ścierwa nie potrafią żyć bez alkoholu!!!!
~Supernova
2014-09-14 15:11:09
z adresu IP: (79.188.xxx.xxx)
Ocena: 9
Trza było walić w śmieci społeczne.
~normalny
2014-09-14 14:06:39
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 14
Dlaczego strzały ostrzegawcze są w powietrze? W teksasie, gdzie panują normalne zasady byłoby kilka czarnych worków nad ranem i kilkunastu postrzelonych. Strzały ostrzegawcze powinny być w kolano.
~butcher
2014-09-14 14:06:00
z adresu IP: (188.29.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wieś tańczy i śpiewa
~...
2014-09-14 14:02:04
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 6
"WROCLOVE". Europejska Stolica Kultury! Żenada w ch...!