Jelenia Góra: Na cmentarz za darmo (KOMUNIKACJA)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-10-31 01:05 | Zmodyfikowano: 2014-10-31 09:22
Jelenia Góra: Na cmentarz za darmo (KOMUNIKACJA) -

Częściowo - jak co roku - wyłączona zostanie ul. Skowronków - od ul. Sudeckiej do Mickiewicza będzie droga jednokierunkowa. Będzie można parkować po prawej stronie, a jeżeli aut będzie dużo więcej, rozważymy, czy nie rozszerzyć tej strefy na drugą stronę - dodaje Brodowski:

Parkowanie będzie też dozwolone na ulicy Mickiewicza. Pod bramę cmentarza będą dojeżdżały tylko pojazdy dowożące osoby niepełnosprawne. Ograniczenia będą obowiązywały także w Cieplicach:

Policjanci przypominają, by kierowcy stosowali się do poleceń służb porządkowych i zachowali ostrożność. Po bloczki mandatowe będą sięgać w ostateczności. Ci, którzy zamierzają się ścigać na ulicach i wymuszać pierwszeństwo, nie mogą jednak liczyć na pobłażliwość mundurowych. W ubiegłym roku rekordzista otrzymał 1000 złotych mandatu i 24 punkty karne. 

Na cmentarze w Jeleniej Górze 1 listopada będzie można dojechać za darmo autobusami komunikacji miejskiej. Wojewoda zakwestionował co prawda część uchwały zwalniającej mieszkańców z kupowania biletów w niektóre dni, ale nie dotyczy to Święta Zmarłych - wyjaśnia zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Mirosława Dzika. Bezpłatna komunikacja miejska ma zmniejszyć korki pod cmentarzami. W tym roku wprowadzana została po raz pierwszy.

Zmiany w miejskiej komunikacji autobusowej:

  • Linii nr 12: autobusy będą dojeżdżały do ulicy Sudeckiej według rozkładu obowiązującego dla dni roboczych.
  • Linia nr 18, także jeździ jak w dni robocze; dojeżdża do cmentarza przy Krośnieńskiej
  • Będą dwa autobusy linii nr 1, które będą kursować na odcinku Podchorążych – Orzeszkowej.
  • Dodatkowe autobusy na cmentarze przy Sudeckiej jeździć będą także co kwadrans od 8.00 do 18.00 z Zabobrza.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.