Mikołajkowy wieczór z Akademią Młodego Radiowca! (POSŁUCHAJ, ZOBACZ)

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-12-05 09:10 | Zmodyfikowano: 2014-12-06 08:24
A|A|A

fot. prw.pl

To już czwarte wydanie mikołajkowej audycji z Akademią Młodego Radiowca. Przed nami specjalny świąteczny wieczór dla wszystkich dzieci. W tym roku mamy szczególne powody do dumy - nasza akademia pobiła swój kolejny rekord - w studiach Radia Wrocław pracowało ponad 3600 młodych prezenterów i dziennikarzy! Nagraliśmy słuchowiska, autorskie audycje, wywiady z ciekawymi ludźmi, dubbingi do bajek, reportaże o Wrocławiu i filmy z małymi Dolnoślązakami w roli głównej.

Spotykaliśmy się z dziećmi na wyjazdowych Radiorankach, organizowaliśmy warsztaty na których młodzi managerowie kultury uczyli się, jak przekonywać innych do swoich pomysłów. Organizowaliśmy też dla najmłodszych konkursy na bajki, słuchowiska i opowiadania, których nagrodą był bezpłatny udział w radiowych feriach i wakacjach. A teraz przyszedł wreszcie czas na krótki świąteczny oddech i relaks przed nowymi wyzwaniami w 2015 roku. W programie usłyszycie m.in. 3,5 letnią Marysię, która zastanawia się, dlaczego Mikołaj, pardon, Mitołaj, ma czerwony nos:

Bądźcie z nami od godz. 19.00 w Radiu Wrocław!

Tym razem nasi dziecięcy eksperci podsumują najważniejsze wyniki badania "Kim jesteś, Mikołaju", które Akademia Młodego Radiowca postanowiła przeprowadzić na zakończenie 2014 roku. Raport umieścimy, rzecz jasna, na naszej stronie oraz facebookowej stronie akademii tuż przed Wigilią. Tymczasem najciekawsze spostrzeżenia dotyczące współczesnego Mikołaja usłyszycie właśnie w mikołajowy wieczór. Ale to nie jedyna atrakcja przygotowana dla naszych najmłodszych słuchaczy. Po raz pierwszy na radiowej antenie usłyszycie słuchowisko. Ich autorów wyłoniliśmy w wakacyjnym konkursie. Bajka, którą usłyszycie jest nie tylko nagrana, ale też - po raz pierwszy w historii Akademii - napisana przez dzieci - 11-letnią Ewę oraz jej brata i dwóch przyjaciół. Wszyscy mieszkają w średzkim Domu Dziecka. Posłuchajcie fragmentu:

Ewa i jej kompani opisali historię niezwykłej znajomości krasnala i żabki. Główny bohater-krasnal Zeniuś zmęczony towarzystwem bałaganiarskich krasnali, postanawia wyruszyć w świat, by znaleźć sobie nowych przyjaciół - miłych i pomocnych. Jak to w podróży zwykle bywa, na krasnala czeka przygoda, która odmienia jego podróż. Jak kończy się historia wymyślona przez dzieci? Posłuchajcie sami!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama