Więckiewicz i Hamkało o pracy nad "Ziarnem prawdy"

Jan Pelczar | Utworzono: 2015-01-29 18:14 | Zmodyfikowano: 2015-01-29 18:33
A|A|A

Lankosz i Miłoszewski wspólnie dokonali adaptacji. W roli Teodora Szackiego obsadzono Roberta Więckiewicza. Aktor opowiedział nam o tym, jak budował postać Teodora Szackiego – prokuratura, który jest głównym bohaterem powieściowego cyklu Miłoszewskiego:

W "Ziarnie prawdy" Szacki prowadzi śledztwo w Sandomierzu, po brutalnym morderstwie na miejscowej działaczce społecznej. O sprawie szybko staje się głośno, głównie z powodu skojarzeń z mordami rytualnymi i antysemickim malowidłem z miejscowej katedry.

Dla Więckiewicz najbardziej mrożącym krew w żyłach doświadczeniem z planu było spotkanie z psami, które atakują w jednej ze scen Szackiego:

PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ ZIARNA PRAWDY

W "Ziarnie prawdy" zagrała też wrocławska aktorka Aleksandra Hamkało. Po głównej roli w "Big Love" znów wystąpiła w kreacji wymagającej wiele odwagi, a na planie przede wszystkim wypracowania partnerskiej relacji z Robertem Więckiewiczem i Jerzym Trelą. O tremie, spotkaniu ze sławami, a także trudach pracy na planie "Ziarna prawdy" i oddechu, jakim było później realizowanie filmu "Disco Polo" opowiedziała nam w ekskluzywnym wywiadzie:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama