Szczypiorniści Śląska pokonani w Szczecinie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-03-01 20:33 | Zmodyfikowano: 2015-03-01 21:50

Zespół Śląska nie był faworytem tego meczu, ale pojechał do Szczecina podbudowany zwycięstwem nad Zagłębiem Lubin.

Lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy Pogoni. Skuteczni byli Wojciech i Michal Bruna. Gospodarze objęli prowadzenie 9:5. Śląsk ruszył do odrabiania strat i po skutecznym rzucie Łukasza Białaszka doprowadził do remisu 9:9.

To podrażniło zespół Pogoni. Dzięki dobrej grze i skuteczności rozgrywających Bruny, Bartosza Konitza i Mateusza Zaremby zespół ze Szczecina prowadził po pierwszej połowie 17:13.

W drugiej części meczu wrocławianom nie udało się już dogonić rywali. Po rzucie Ivana Telepneva zmniejszyli straty do czterech bramek, ale to było wszystko na co było stać zespół Piotra Przybeckiego.

Pogoń nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa. Bardzo skuteczny był Bruna. Gdy na dziesięć minut przed końcem zespół ze Szczecina prowadził 31:24 losy meczu były już rozstrzygnięte. Ostatecznie Pogoń wygrała ten mecz 36:28.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 36:28 (17:13)

Pogoń: Kryński, Szczecina - Grzegorek, Bruna 7, Walczak 6, Gmerek 3, Gierak 1, Krupa, Krysiak 2, Jedziniak 1, Konitz 7, Zaremba 2, Zydroń 7.

Śląsk: Cudic, Prus - Krupa, Kryński 3, Herudziński 1, Koprowski 1, Garbacz, Jarowicz 1, Miszka 2, Radojevic 3, Wróblewski 2, Ścigaj 6, Białaszek 5, Telepnev 4.

W innych spotkaniach dolnośląskich drużyn Chrobry Głogów zremisował z MMTSem Kwidzyn 24:24, a Zagłębie Lubin zremisowało z Azotami Puławy 36:36. W rywalizacji kobiet KGHM Metraco Zagłębie Lubin wygrało z Olimpią Nowy Sącz 32:27, a KPR Jelenia Góra przegrał na wyjeździe z Piotrkovią 22:28.