ROZMOWA RADIA WROCŁAW: Aleksander Doba po raz kolejny chce przepłynąć ocean (WIDEO)

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-03-03 12:15 | Zmodyfikowano: 2015-03-03 12:17
A|A|A

fot. Kapitel/Wikipedia

W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów. Podróżnik w rozmowie z Radiem Wrocław opowiada o przygotowaniach do kolejnej, trzeciej już przeprawy przez Atlantyk.Trasa byłaby równie długa jak ta ostatnia, ale trudniejsza: zimniejsze wody i większa możliwość sztormów. Wysokie fale na oceanie to nic niezwykłego - mówi kajakarz. I dodaje, że nie wystarczy mieć marzenia, trzeba je realizować.

Tym razem Aleksander Doba wybiera jeszcze trudniejszą trasę, w zimnych wodach oceanu. Jak mówi podróżnik, nie obawia się żywiołu, bo ma niezatapialny kajak.

Każda ekspedycja czegoś go uczy, podczas pierwszej atlantyckiej przeprawy nie wziął małych plastykowych krążków na wiosła i przez co jego ręce były wiecznie rozmoczone. Za drugim razem zawiodły dwa, niezależne telefony przez co przez półtora miesiąca był bez kontaktu z cywilizacją.

Zanim wyruszył na ocean latał szybowcami. Jak mówi nie jest samobójcą, trzeba mieć marzenia i je realizować, a problemy są po to żeby je rozwiązywać. W rozmowie z Elżbietą Osowicz 68 emeryt z Polic Aleksander Doba opowiada o kilku miesiącach spędzonych na oceanie:

Czytelnicy National Geographic wybrali Aleksandra Dobę Podróżnikiem Roku.

Podróżnik odebrał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. (fot. Piotr Molecki/KPRP)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama