"BARDZO WIELKA WODA"

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-03-17 11:49 | Zmodyfikowano: 2015-03-17 11:50
A|A|A

Przegląd Twórczości Agieszki Osieckiej "Bardzo Wielka Woda" to impreza, której pomysłodawcą był uczeń XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Od 2002 roku młodzież z całej Polski startuje w konkursie na interpretację piosenek patronki naszego liceum. Jury nagradza ośmiu najlepszych wykonawców, spośród nich wyłania się laureata Grand Prix, który w nagrodę otrzymuje gitarę klasyczną, ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia. 

W skład Jury konkursu wchodzą znani muzycy i artyści wrocławscy – w ubiegłych edycjach m. in. Magda Umer, Agata Passent, Anna Szałapak, Ewa Skibińska, Magdalena Kumorek czy muzyk i kompozytor Wacław Juszczyszyn.

Zmagania młodych artystów zwieńczy, jak co roku, Gala Finałowa, którą wypełni koncert laureatów tegorocznej XIV Bardzo Wielkiej Wody oraz spektakl muzyczny zatytułowany "Republika marzeń"z piosenkami zespołu Republika i Grzegorza Ciechowskiego, przygotowany przez kierownika artystycznego Przeglądu Krzysztofa Żesławskiego, w którym udział biorą uczniowie klas teatralnych z XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama