Legnica ma oddać 150 tysięcy niepublicznym szkołom (SŁUCHAJ)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-03-29 12:36 | Zmodyfikowano: 2015-03-29 12:36
A|A|A

Fot. Wikimedia Commons

Władze Legnicy będą musiały zapłacić właścicielom dwóch niepublicznych szkół ponad 150 tys. złotych za błędnie naliczone dotacje uczniowskie. Nie chodzi o wysokość kwot, ale o przyjęty przed laty przez Radę Miasta sposób rozliczeń z placówkami. Jest on niezgodny z ustawą - wynika z uzasadnienia prawomocnego wyroku ogłoszonego przez sąd cywilny. Wiceprezydent Dorota Purgal uważa, że roszczenia właścicieli szkół są... nielogiczne.

- Ci panowie, którzy podnoszą larum wokół tej kwestii jakoś nie kwestionują tego za poprzednie lata. Wtedy kiedy mieli niedopłaconą tę dotację i zwracaliśmy im dodatkowe pieniądze. Wtedy uchwała była dobra i było wszystko w porządku. Natomiast jeśli ta uchwała jest niewłaściwa, no to powinni tych środków nie przyjmować.

Miasto już zapowiada, że zasądzone kwoty wypłaci właścicielom niepublicznych szkół, ale w tej samej sprawie skieruje do sądu administracyjnego wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Jeśli wyrok będzie inny, samorządowcy będą domagali się zwrotu dotacji z należnymi odsetkami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama