Aneta Jaworska z Radia Wrocław ukończyła maraton w Dębnie

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-04-12 16:46 | Zmodyfikowano: 2015-04-12 16:47
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Zwycięzca niedzielnego biegu maratońskiego w Dębnie (w woj. zachodniopomorskim) dystans 42 195 m pokonał w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych w dwie godziny 14 minut i 28 sekund.

Najlepszy z polskich zawodników - Paweł Pietraschke był na mecie 14. z wynikiem 2:30.56. On odniósł w Dębnie sukces podwójny - jako reprezentant Szkoły Policji w Słupsku triumfował również w XIII mistrzostwach Polski policjantów.

Z rywalizacji kobiet zwycięsko wyszła także reprezentująca Kenię Rebecca Korir - 2.44.52. Trzecie miejsce w czasie 2.48.48 zajęła najlepsza z Polek - Wioletta Paduszyńska.

Wśród maratończyków na mecie zameldowała się też reprezentantka Radia Wrocław Aneta Jaworska. Królewski dystans pokonała w doskonałym czasie czterech godzin, 20 minut i 12 sekund:

Maraton w Dębnie to najstarsza tego typu impreza w Polsce. W tym roku odbył się już po raz 42. i jak co roku zainaugurował sezon maratoński w naszym kraju. Z uwagi na zbliżające się kolejne prestiżowe imprezy na tym dystansie na starcie zabrakło tym razem zawodników krajowej czołówki.

Pierwszy dębnowski maraton rozegrano w roku 1966 na historycznej trasie z Cedyni do Siekierek. Potem jego trasę przeniesiono właśnie w okolice Dębna. Po przerwie w latach 1991-1998 imprezę reaktywowano. Na liście dotychczasowych triumfatorów imprezy (przez wiele lat będącej także mistrzostwami kraju w tej konkurencji) są nazwiska naszych najlepszych maratończyków. Kilkoro z nich (m.in.: Edward Stawiarz, Wojciech Ratkowski, Wanda Panfil, Marek Deputat czy Rafał Wójcik) było honorowymi gośćmi tegorocznej imprezy. Bieg jak co roku wywołał ogromne zainteresowanie mieszkańców Dębna i okolicznych miejscowości.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama