Pękła setka! Turów rozgromił Trefl na inaugurację play-off

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-04-30 20:13 | Zmodyfikowano: 2015-04-30 20:15

Dolnośląski zespół ani razu w tym meczu nie przegrywał. Co więcej, tylko dwukrotnie był remis - 2:2 i 4:4. Kiedy Michał Chyliński w czwartej minucie meczu trafił z półdystansu PGE Turów wyszedł na prowadzenie i zaczął odjeżdżać rywalom. Po rzucie Aleksandra Czyża na pół minuty przed końcem pierwszej kwarty gospodarze byli lepsi już o 13 punktów. Taki sam dystans utrzymywali 30 sekund później. Pierwszą odsłonę udanym dwutaktem zakończył Mardy Collins i zgorzelczanie prowadzili po pierwszej odsłonie 28:15.

W drugiej kwarcie kanonada mistrzów Polski trwała w najlepsze. Po niespełna dwóch było minutach tej części gry było już 36:20 - za trzy trafił Damian Kulig. Pierwszą połowę - równo z syreną - celnym rzutem zza łuku zakończył Tony Taylor. PGE Turów gromił do do przerwy Trefl 57:40.

Gospodarze w pierwszej połowie grali na wybornej skuteczności 70% z gry. Trafili 21 z 30 rzutów. Co ciekawe Trefl, także rzucał bardzo dobrze. Sopocianie mieli blisko 52% skuteczność (14/27 z gry). Różnice robiły celne trójki - Turów miał ich dziewięć (na 13), a goście "tylko" cztery (na 8).

Po przerwie zgorzelczanie nadal byli na autostradzie do zwycięstwa. Trzecia kwarta toczona była na styku - żadna z drużyn nie zanotowała więcej niż dwóch skutecznych akcji bez odpowiedzi rywala. Kiedy na dwie minuty przed końcem tej odsłony spod kosza punktował Damian Kulig, to gospodarze prowadzili 82:61! Po trzech kwartach było 84:66 dla PGE Turowa.

Ostatnie dziesięć minut meczu było już tylko formalnością. Gospodarze wygrali z Treflem Sopot 101:78. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michał Chyliński, który trafił 6/8 rzutów z gry (w tym 2/2 za trzy) i zdobył 20 punktów.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 101:78 (28:15, 29:25, 27:26, 17:12)

Punkty dla PGE Turowa: Chyliński 20, Czyż 16, Kulig 14, Taylor 13, Natiażko 11, Moldoveanu 10, Jaramaz 7, Collins 6, Dylewicz 3, Gospodarek 1

Punkty dla Trefla: Michalak 15, Leończyk 14, Bendzius 12, Vasiliauskas 10, Lydeka 7, Stefański 6, Popović 5, Kemp 4, Dutkiewicz 3, Sikora 2