Piłkarska pierwsza liga. Wygrana Zagłębia, porażka Chrobrego

| Utworzono: 2015-05-01 21:12 | Zmodyfikowano: 2015-05-01 21:43

Piątek był pierwszym dniem spotkań w ramach 28. kolejki zaplecza piłkarskiej ekstraklasy. Dziś zaprezentowały się dwa dolnośląskie zespoły.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze z Lubina. Miedziowi tym razem nie dali szans Dolcanowi Ząbki wygrywając 2:0. Umocnili się tym samym na pierwszym miejscu w tabeli pierwszej ligi. Wynik dzisiejszego spotkania otworzył w 39 minucie Krzysztof Piątek. To była jedyna bramka, którą kibice zobaczyli w pierwszej połowie. Drugi gol padł w 90. minucie. Na listę strzelców wpisał się Michal Papadopoulos.

Zagłębie Lubin 2-0 Dolcan Ząbki

Bramki: Krzysztof Piątek 39, Michal Papadopulos 90

Zagłębie: Forenc - Stolarski, Guldan, Dąbrowski, Todorovski - Janoszka (84 Bonecki), Tosik, Piątek, Woźniak (76,Papadopulos), Błąd (68, Przybecki) - Piątek.

Dolcan: Leszczyński - Cichocki, Klepczarek, Grzelak - Jakubik, Osoliński (59, Tarnowski), Łuszkiewicz,  Kądzior, Bartlewski (46, Bajdur), Świerblewski - Piesio (75, Mikita).

W gorszych nastrojach są walczący o utrzymanie piłkarze z Głogowa. Mimo szumnych zapowiedzi to rywal okazał się dziś lepszy. Głogowianie nie sprostali GKS Katowice ulegając 1:2. Wszystkie gole padły po przerwie. Najpierw gości na prowadzenie wyprowadził w 51. minucie Alan Czerwiński. Na 2:0 w 89. podwyższył Rafał Pietrzak. Wynik spotkania ustalił w 90. minucie Damian Piotrowski.

Chrobry Głogów 1-2 GKS Katowice

Bramki: Czerwiński 51, Pietrzak 89, Piotrowski 90

Chrobry: Janicki - Ziemniak (74 Gąsior), Byrtek, Bogusławski, Samiec, Hudyma, Hałambiec, Hirśkyj (78 Pisarczuk), Michalec, Kościelniak (12 Bednarski), Piotrowski.

GKS: Dobroliński - Pietrzak, Czerwiński (81 Ceglarz), Cholerzyński, Bętkowski (46 Goncerz), Wołkowicz (71 Januszkiewicz), Kamiński, Leimonas, Jurkowski, Frańczak, Pitry.

W niedzielę Miedź Legnica zmierzy się na wyjeździe z Chojniczanką.