Ostatnie w tym roku występy dolnośląskich pierwszoligowców

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-28 07:49 | Zmodyfikowano: 2014-11-28 07:50
A|A|A

Trzecie po 18. kolejkach rozgrywek KGHM Zagłębie podejmie siódmą w tabeli Chojniczankę. Faworytem są gospodarze, którzy nie kryją swoich ekstraklasowych aspiracji. Co ważniejsze od pewnego czasu podopieczni Piotra Stokowca potwierdzają je także na boisku. W ostatniej kolejce Miedziowi wywieźli cenne punkty ze stadionu Floty Świnoujście (1:2), a tydzień wcześniej w meczu na szczycie podzielili się na wyjeździe punktami z liderującą Termaliką (1:1).

Pierwsze w tym sezonie spotkanie Zagłębia z Chojniczanką zakończyło się wygraną lubinian na boisku rywali 1:0. Decydującego gola zdobył Adrian Błąd. W dzisiejszym rewanżu do wyjściowego składu Miedziowych najprawdopodobniej powróci Sebastian Bonecki, który pauzował za kartki. Zabraknie natomiast kontuzjowanych: Borisa Godala i Michala Papadopulosa.

Drużyna z Chojnic ma w swym składzie m.in. dwóch byłych mistrzów Polski. Pierwszym jest znany dolnośląskim kibicom, były pomocnik Śląska Wrocław Marek Gancarczyk. Drugim - najskuteczniejszy strzelec zespołu (7 goli) Tomasz Mikołajczak, który mistrzowską koronę wywalczył w sezonie 2009/2010 z Lechem Poznań.


Do Głogowa przyjeżdża dziś Flota Świnoujście. Podopieczni Tomasza Kafarskiego w tabeli plasują się o 7 pozycji wyżej od Chrobrego. Mimo, to trudno wskazać zdecydowanego faworyta spotkania. W pierwszym meczu tych drużyn beniaminek wywalczył cenny punkt w Świnoujściu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, choć Chrobry już po 30 minutach przegrywał 0:2.

Oba zespoły liczą na komplet punktów w ostatnim tegorocznym występie. Flota dzięki wygranej może przesunąć się na piąte miejscu w tabeli. Beniaminek z Głogowa, który obecnie jest trzynasty, przy sprzyjających wynikach innych spotkań, ma szansę awansować nawet do dziesiątki i oddalić się od strefy spadkowej.

Do drużyny Chrobrego powraca po przerwie Karol Danielak. Ireneusz Mamrot nie ma jednak komfortowej sytuacji kadrowej, bo jego drużynie z różnymi urazami zmagali się ostatnio Damian Sędziak, Michał Michalec, Krzysztof Ziemniak i Damian Piotrowski.

Oba spotkania dolnośląskich drużyn rozpoczną się dziś o godz. 17.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama