Dwa dni Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu

Marek Obszarny | Utworzono: 2015-06-17 18:43 | Zmodyfikowano: 2015-06-23 17:16
A|A|A

fot. Joanna Mazurek

W dzień patrona Wrocławia – św. Jana - miasto obchodzi swoje święto. Od 26 lat tradycyjne świętowanie gromadzi setki artystów, którzy na dziesiątkach imprez bawią wrocławian i licznie przybywających na ten czas gości także spoza granic Dolnego Śląska. W tym roku od 14 do 29 czerwca przygotowano wydarzenia będące także znakomitą okazją do wzajemnego poznania się, integracji, i wspólnej zabawy.

Nie można więc wyobrazić sobie lepszej okazji na posumowanie sezonu folkowego, jak organizowana właśnie w ramach Święta Wrocławia NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Tegoroczna zaplanowała została na dwa popołudnia i wieczory, bo jak się bawić, to na całego!

23 czerwca na PLACU NOWY TARG od 15 trwał kolorowy festyn, podczas którego przechadzali się szczudlarze, podziwiać można było pokazy baniek mydlanych, wystąpił TEATR OGNIA z muzyką na żywo, odezwały się bębny afrykańskie. Dzieci z pomalowanymi buziami uczyły się folkowych tańców czy żonglerki, grały na folkowych instrumentach, a żywiołowym tańcom nie było końca. Nie zabrakło też tradycyjnych potraw i napitków, szczególnie złotego napoju polecanego w licznych i ekskluzywnych odmianach. Nikt więc głodny i spragniony zapewne nie pozostał.

I chociaż to NOC ŚWIĘTOJAŃSKA była główną bohaterką radosnego spotkania, to na gościnnym NOWYM TARGU nie było wody – nawet tej z nieba. Jednak cudnej urody wianki i korowód z zapalonymi pochodniami zrekompensowały całkowicie jej niedostatek.

O 19.30 na dwóch scenach STAREGO KLASZTORU rozpoczynała się niezwykle interesująca część koncertowa imprezy. Zagrali, między innymi: KAPELA ZE WSI WARSZAWA, GOORAL, HABAKUK czy ŻYWIOŁAK.

A jutro kolejny dzień SWIETOJAŃSKIEJ zabawy.

Dolnośląski Rozkład Jazdy RADIA WROCŁAW ze swym wozem satelitarnym pojawił się na imprezie tuż po 15.00. Z radością wzięliśmy udział we wspólnych pląsach, a relacje ze świętowania pojawiły się na antenie Radia Wrocław.

Następna taka szalona noc już w przyszłym roku.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama