Wrocław: Dzikie wysypiska nadal nie znikają (RAPORT)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-06-22 15:09 | Zmodyfikowano: 2015-06-22 15:09
A|A|A

archiwum prw.pl

Dzikie wysypiska śmieci we Wrocławiu nadal nie zniknęły i są problemy ze zbilansowaniem systemu - Najwyższa Izba Kontroli publikuje raport dotyczący odpadów komunalnych. Od 2012 roku w Polsce funkcjonuje nowa ustawa, która nakłada na gminy odpowiedzialność za gospodarowanie śmieciami. We Wrocławiu nie doszło do radykalnego zmniejszenia dzikich wysypisk - według NIK w mieście jest około 20 takich miejsc. Do tego kontrolerzy alarmują, że ściąganie opłat za śmieci są problemem we Wrocławiu - mówi nam Violetta Matuszewska - Potemska:

Miasto powołało spółkę ekosystem, która nadzoruje proces gospodarowania śmieciami. Według kontrolerów NIK pod koniec września ubiegłego roku niedobór finansowy wyniósł ponad 8 mln zł. Do tego nadal jest problem z miejscami, gdzie mieszkańcy bezkarnie wyrzucają śmieci - mówi nam Violetta Matuszewska - Potemska:

Wrocław zapewnia, że mieszkańcy coraz lepiej radzą sobie z wymogami ustawy, czyli m.in. segregacją śmieci. - Nadal jednak odpadków przybywa - mówi Anna Bytońska z magistratu:

Kontrolerzy NIK wytykają też Wrocławiowi, że Ekosystem nie dysponował dokładnymi danymi o liczbie właścicieli nieruchomości, którzy powinni zadeklarować opłatę za śmieci.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama