Nadia Szagdaj w podziemiach Wrocławia (POSŁUCHAJ)

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-07-11 08:21 | Zmodyfikowano: 2015-07-11 08:38
A|A|A

Nadia Szagdaj – wrocławianka, z wykształcenia jest muzykiem; od dziecka gra na wiolonczeli i fortepianie. Ukończyła wydział wokalny Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Najbardziej znana jest jako autorka popularnych retro-kryminałów o przygodach detektywki Klary Schulz, których akcja dzieje się w przedwojennym Breslau. Zajmuje się także filmem i fotografią.

„W 2014 roku zostałam zaproszona na festiwal „Tydzień w kryminale” (…) Zarówno dla mnie, jak i moich słuchaczy najlepszą atrakcję zapewnił spacer o tajemniczym zabarwieniu, który poprowadziłam wewnątrz murów Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Osoba, która nas oprowadzała dodała od siebie kilka słów o dawnym przeznaczeniu piwnic. Poczułam, że to odpowiedni moment, by zadać nurtujące mnie pytanie. - Co z podziemiami? Słyszałam, że jest ich tu na cztery piętra w dół”.

Tak zaczynamy kolejną podróż po Wrocławiu z pisarką Nadią Szagdaj. Ile jest prawdy w legendach o podziemnych korytarzach miasta? Dokąd wiodą i czy w ogóle istnieją?

ZOBACZ i POSŁUCHAJ:

Podczas pierwszej niezwykle osobistej podróży w czasie Nadia Szagdaj zabierała nas m.in. do gmachu Akademii Muzycznej we Wrocławiu i starej willi u zbiegu ulic Liskego i Grunwaldzkiej. Opowiadała o dawnych i współczesnych rezydentach tych miejsc:


Wideo relacje z tych wyjątkowych spacerów po Wrocławia będzie można oglądać na stronie www.prw.pl w każdą sobotę wakacji. Miejskich opowieści Nadii Szagdaj można też słuchać na antenie Radia RAM w każdą sobotę po godz. 10.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama