Maciej Janowski tym razem bez sukcesu w Grand Prix

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-25 22:42 | Zmodyfikowano: 2015-07-25 22:45
A|A|A

Tydzień temu był historyczny sukces i zwycięstwo w Grand Prix Łotwy. Tym razem wrocławski żużlowiec musiał się zadowolić miejscem w środku stawki. Maciej Janowski na torze Malili zgromadził 8 punktów i zajął 9. miejsce. Drugi z Polaków, Krzysztof Kasprzak był ostatni z zerowym dorobkiem punktowym. 

Turniej o Grand Prix Szwecji rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem z powodu niekorzystnych prognoz pogodowych. Organizatorzy na zmoczony przez deszcz tor musieli wysypać nową, suchą nawierzchnię. Tym samym warunki torowe niemal dla wszystkich uczestników były sporą niewiadomą.

Maciej Janowski w nietypowych okolicznościach czuł się dobrze i punktował od samego początku zawodów. Po drugim miejscu w inauguracyjnym starcie, w kolejnym występie Polak odniósł efektowne zwycięstwo pokonując świetnie dysponowanego reprezentanta gospodarzy Antonio Lindbaecka. Po czterech seriach startów wrocławianin miał na koncie 8 punktów i był bliski awansu do półfinału. Niestety swój piąty wyścig żużlowiec Betardu Sparty zakończył bez zdobyczy punktowej. Jadący z najbardziej zewnętrznego pola startowego Janowski przegrał na dystansie walkę o trzecie miejsce ze swoim żużlowym mentorem i byłym kolegą klubowym z Wrocławia i Tarnowa - Amerykaninem Gregiem Hancockiem.  Gdyby kolejność między tą dwójką była odwrotna, Polak awansowałby do półfinału.

Turniej w Malilli zakończył się sukcesem Duńczyka Nickiego Pedersena, który w finale pokonał Taia Woffindena, Antonio Lindbaecka i Mateja Zagara. Woffinden utrzymał prowadzenie w cyklu Grand Prix. Maciej Janowski w klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw świata spadł z 7. na 8. miejsce.

 

Grand Prix Szwecji:

1. Nicki Pedersen (Dania) - 17
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 17
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 14
4. Matej Zagar (Słowenia) - 13
5. Jason Doyle (Australia) - 11
6. Chris Holder (Australia) - 10
7. Niels Kristian Iversen (Dania) - 10
8. Greg Hancock (USA) - 9 
9. Maciej Janowski (Polska) - 8 (2,3,1,2,0)
10. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 7
11. Tomas H. Jonasson (Szwecja) - 7 
12. Chris Harris (Wielka Brytania) - 5
13. Andreas Jonsson (Szwecja) - 5
14. Peter Kildemand (Dania) - 3
15. Troy Batchelor (Australia) - 2
16. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 0

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama