Budują torowisko nad Przejściem Świdnickim

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-08-04 13:54 | Zmodyfikowano: 2015-08-04 18:53
Budują torowisko nad Przejściem Świdnickim  - Fot. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)
Fot. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)

Prace przy przebudowie Przejścia Świdnickiego we Wrocławiu wkraczają w kolejny etap. W najbliższy weekend wykonawca będzie tam mocował torowisko tramwajowe nad stropem przejścia. W związku z tym torowisko na ul. Kazimierza Wielkiego zostanie wyłączone z ruchu od piątku od 19 do niedzieli włącznie. W poniedziałek 10 sierpnia tramwaje powrócą na swoje stałe trasy.

Na czas prowadzonych robót zostaną wprowadzone zmiany tras linii tramwajowych: 3, 4, 6, 10, 14, 23, 24 i 33.

Tramwaje linii 3, 10 i 33 w kierunku Pilczyc pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Szewską, Grodzką i Nowy Świat do ulicy Świętego Mikołaja.

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 3 i 33 kursujące w kierunku Księża Małego i Stadionu Olimpijskiego będą kursowały objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową, pl. Legionów, ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Skargi do pl. Dominikańskiego, a tramwaje linii 10 w kierunku pętli ZOO od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, most Mieszczański, ulicę Dubois, Drobnera, pl. Bema i ulicę Sienkiewicza do ulicy Wyszyńskiego.

"Czwórka" w obu kierunkach będzie kursowała przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Skargi z pominięciem przystanku "Forum Muzyki" i "Zamkowa".

Tramwaje linii 6 w kierunku pętli Krzyki zostaną skierowane objazdem od placu Bema przez mosty Młyńskie, ulicę Piaskową, plac Dominikański i ulicę Teatralną.

Tramwaje linii 23 w kierunku pętli przy ulicy Robotniczej od placu Bema pojadą ulicą Drobnera, most Uniwersytecki, ulicą Grodzką i Nowy Świat, a w kierunku przeciwnym do Kromera, od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Dubois i Drobnera.

Linia 14 do FAT-u pojedzie od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego, a tramwaje linii 24 analogicznie w kierunku przeciwnym, przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów, ulicę Sądową i Krupniczą.

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.