Motoclassic 2015

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-08-10 17:23 | Zmodyfikowano: 2015-08-10 17:25
A|A|A

fot. materiały prasowe

Podczas dwudniowej imprezy będzie można zobaczyć samochody z lat 1886-1945 oraz 1945-1980, a także najnowsze modele pojazdów współczesnych marek.

MotoClassic Wrocław to marka, którą stworzyli kolekcjonerzy pojazdów zabytkowych z udziałem przedsiębiorców, gwiazd sportu motorowego oraz władz miejskich Wrocławia, Gminy Kobierzyce
oraz Województwa Dolnośląskiego. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Towarzystwo Automobilowe Topacz, prowadzące na co dzień Muzeum Motoryzacji Topacz, które realizuje ideę
budowania i pogłębiania świadomości motoryzacyjnej, skupia środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, a także przybliża najnowsze trendy obowiązujące we współczesnej motoryzacji.

Impreza MotoClassic Wrocław to nie tylko spotkanie z klasykami zabytkowej motoryzacji, ale również pretekst do skonfrontowania ich z najnowszymi osiągnięciami współczesnych potentatów motoryzacyjnych.

Na terenie Zamku Topacz będzie można zobaczyć zabytkowe Rolls Royce’y, Jaguary, Porche, Saaby, Mercedesy, motocykle z lat 20-tych, jak również najbardziej spektakularne premiery współczesnych marek. Odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się legendarnym pojazdom i zobaczyć w jakim kierunku zmierza światowa motoryzacja. Prawdziwą perełką tegorocznego zlotu będzie prezentacja legendarnego ZIS-a z 1952 roku z kolekcji miesięcznika Classic Auto, czyli pancernej limuzyny wybudowanej na zlecenie Stalina.


Pasjonatów motoryzacji z pewnością zainteresuje również wystawa poświęcona sportom motorowym przygotowana przez mistrza rajdowego Jerzego Mazura , na której odbędzie się między innymi premiera samochodu Star 4x4 Unistar.

Na Zamku Topacz oprócz ekspozycji oldtimerów i youngtimerów, organizatorzy przewidzieli szereg innych atrakcji. Odbędą się m.in. pokazy sprzętu i umundurowania grup rekonstrukcji historycznych, prezentacja pamiątek rajdowych oraz MotoJarmark, na którym będzie można się zaopatrzyć w gadżety motoryzacyjne. Powstanie również RetroKomisariat z wystawą broni palnej, pojazdów i umundurowania Milicji Obywatelskiej, kącik zabaw MotoMalucha z atrakcjami dla najmłodszych oraz RetroMotoKawiarnia ze słodkościami serwowanymi przez mistrza cukiernictwa Zamku Topacz. Na dwóch plenerowych scenach, oprócz prezentacji samochodów w ramach konkursu elegancji, wystąpią zespoły „Blues Grand”, „Blueberry Band” oraz Natalia Lubrano z Maciejem Czemplikiem. Imprezę poprowadzi Krzysztof Ibisz.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama