Awansowały Śląsk i Zagłębie. Dziś powalczy Miedź

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-08-13 07:09 | Zmodyfikowano: 2015-08-13 07:10
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Po dwóch kolejkach pierwszej ligi Miedź zajmuje 13. miejsce z dorobkiem dwóch punktów. W meczu inauguracyjnym sezon zremisowała z Chojniczanką Chojnice 2:2. Legniczanie są mocni w ofensywie, natomiast sporo mają do poprawy w grze defensywnej.Przed sezonem w Miedzi doszło do sporych przetasowań. Z klubem pożegnało się 15 graczy, między innymi Mateusz Szczepaniak, który w zeszłym sezonie był gwiazdą zespołu z Miedzi zdobywając 10 bramek. Ten gracz trafił do... Podbeskidzia.

W ostatnim meczu właśnie dzięki Mateuszowi Szczepaniakowi ekipa z Bielska zdobyła punkty w Chorzowie - właśnie po jego strzale skapitulował bramkarz Ruchu.

Trzynastu nowych piłkarzy ma zagwarantować Miedzi dużo więcej jakości. W zespole jest dużo głośnych nazwisk między innymi klub pozyskał Łukasza Gargułę, Bartosza Ślusarskiego czy też byłego górala Błażeja Telichowskiego, który w ostatnich dwóch meczach zdobywał bramki dla legniczan.

Miedź Legnica nie jest anonimowym klubem w rozgrywkach o krajowy puchar. W sezonie 1991/1992 zdobyła Puchar Polski pokonując w rzutach karnych Górnik Zabrze 4:3. Ostatnie dwa sezony piłkarze odpadali w 1/16 oraz w 1/4 finału Pucharu Polski. Podbeskidzie w ostatnim sezonie w tych rozgrywkach odpadło dopiero w półfinale przegrywając w dwumeczu z Legią Warszawa 1:6.

Początek dzisiejszego meczu o godz. 18:00. Do 1/8 finału Pucharu Polski awansowały już zespoły Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama