Leczą śmiechem i zarażają nim innych (POSŁUCHAJ)

Paweł Tamioła | Utworzono: 2015-08-18 08:02 | Zmodyfikowano: 2015-08-18 08:03
A|A|A

fot. Paweł Tamioła

Śmiech to zdrowie. Tego trzymają się członkowie Wrocławskiego Klubu Śmiechu. Spotykają się co dwa tygodnie, aby wziąć udział w jodze śmiechu i chichotać bez powodu. - Takie ćwiczenia mają wiele zalet - przekonuje Zahi Beger, koordynatorka klubu.

- Dzięki temu, że praktykujemy min. 20 minut śmiechu, to nasze ciało uwalnia się od stresu, jest zdrowsze. Spotykamy się z ludźmi i nawiązujemy ze sobą relacje - mówi Zahi Beger

Uczestnicy zajęć mówią, że wychodzą z zajęć rozluźnieni, bo śmiech dobrze wpływa na ich zdrowie i samopoczucie. Zgadzają się z tym eksperci. - Śmiech wyzwala do naszego organizmu endorfiny, obniża ciśnienie krwi i nie tylko - mówi lekarz Zbigniew Wąsek:

- Śmiech pozwala nam rozładować stres. Stres przyczynia się do wielu poważnych chorób m.in chorób serca, przewodu pokarmowego, chorób psychicznych. Wybuchy radości powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych m.in głowy. Dzięki czemu nasza skóra na głowie jest lepiej ukrwiona i przeciwdziała to wypadaniu włosów - tłumaczy lekarz. 

Więcej na temat akcji można znaleźć na stronie fundacji www.zlotydom.org.

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama