Bulwar Politechniki dostępny dla wszystkich (WIZUALIZACJE)

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2015-08-19 19:36 | Zmodyfikowano: 2015-08-19 19:40
A|A|A

Ma być piękny i ogólnodostępny. Mowa o bulwarze przy Wybrzeżu Wyspiańskiego we Wrocławiu, z którym właśnie startuje politechnika wrocławska. W środę została podpisana umowa z wykonawcą, a pierwsze efekty będzie można zobaczyć już niedługo.

- Remont jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap ma się zakończyć przed okresem zimowym i to ma być wzmocnienie nabrzeża. Drugi etap zagospodarowania terenu sportowo-rekreacyjnego będzie widoczny w kwietniu 2016 roku - mówi zastępca kanclerza, Krzysztof Woźniak:

Na inwestycję Politechnika Wrocławska przeznaczyła pięć milionów złotych.

- Warto zaznaczyć, że nie jest to odtworzenie, ale budowa całkiem nowej przystani, przy której będzie można przycumować łódkę i popływać kajakiem - mówi rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski.

W ramach inwestycji powstaną utwardzone ścieżki, nowe pomosty, dwa boiska do siatkówki plażowej o wymiarach 16 na 8 m oraz piaszczysta plaża. Dodatkowo zamontowane zostanie nowe oświetlenie, ławki i stojaki na rowery.

- Po remoncie m.in. budynku H-14, budowa bulwaru będzie kolejnym etapem prowadzonej przez naszą uczelnię modernizacji nabrzeża Odry. W planach mamy jeszcze przebudowę odcinka od budynku H-14 w stronę jazów i zależy, żeby prace rozpoczęły się tam wiosną przyszłego roku - dodał rektor.

Modernizacja czeka także plac dla wioślarzy wraz ze znajdującymi się tuż obok betonowymi schodami z zamontowanym trapem o szerokości 16 m oraz platformą dla osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama