Pierwszy sukces DŚ na MŚ w Pekinie. Robert Sobera w finale

| Utworzono: 2015-08-22 16:02 | Zmodyfikowano: 2015-08-22 16:02
A|A|A

Paweł Wojciechowski oraz Robert Sobera za pierwszym razem zaliczyli cztery wysokości i awansowali do finału. Piotr Lisek miał jedno strącenie na 5,65, ale 5,70 przeskoczył w pierwszym podejściu. On także będzie mógł powalczyć o medale.

Do finału rzutu młotem z pierwszym rezultatem awansował pochodzący z Dolnego Śląska Paweł Fajdek. W walce o medale zobaczymy też drugiego z naszych zawodników w tej dyscyplinie Wojciecha Nowickiego.

Marcin Lewandowski i Adam Kszczot pobiegną w półfinale 800 metrów. Kszczot wygrał swój bieg eliminacyjny. Krystian Zalewski wystartuje w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami, a Patryk Dobek awansował do półfinału biegu na 400 metrów przez płotki. Angelika Cichocka - Renata Pliś - Sofia Ennaoui Polskie biegaczki w komplecie awansowały do półfinałów 1500 metrów.

Karolina Tymińska zajmuje 24. miejsce po trzech konkurencjach siedmioboju. I na koniec dobre informacje dla dolnośląskich kibiców. Robert Sobera z AZS AWFu Wrocław, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski pewnie awansowali do finału konkursu skoku o tyczce.

Drugi dzień mistrzostw rozpocznie się o drugiej w nocy polskiego czasu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama