Ruch Kukiza ujawnia czołówki list wyborczych

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-08-27 23:29 | Zmodyfikowano: 2015-08-28 03:19
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Paweł Kukiz ogłosił listy w filmie, który zamieścił na portalu społecznościowym. Rozpoczął go słowami:

"Zrobiliśmy ogromny kawał roboty. Listy są już ustalone. Cały proces tworzenia list to były wasze oddolne decyzje, później delikatnie korygowane przez radę społeczną Ruchu Kukiz’15. Przeczytam państwu pierwsze trzy nazwiska z tych list, bo 920 nazwisk nie dałbym rady".

Tak prezentują się czołowe miejsca na listach w naszym regionie:

Okręg wrocławski:
1. Kornel Morawiecki
2. Edyta Kubik
3. Zbigniew Jarząbek

Okręg legnicko-jeleniogórski:
1. Robert Winnicki
2. Marcin Królak
3. Ewa Gutek

Okręg wałbrzyski:
1. Ireneusz Zyska
2. Jarosław Szymańczak
3. Dariusz Gustab

Uwagę przykuwa przede wszystkim spora ilość działaczy prawicowych. Poza Morawieckim (przewodniczący Solidarności Walczącej) i Robertem Winnickim (związany z Ruchem Narodowym) jest jeszcze kilka nazwisk o podobnej politycznej przeszłości. W Zielonej Górze "jedynką" będzie Krzysztof Bosak (w latach 2005-2006 prezes Młodzieży Wszechpolskiej), w Białymstoku Adam Andruszkiewicz (aktualny prezes Młodzieży Wszechpolskiej). Z kolei w Szczecinie na drugiej pozycji jest Sylwester Chruszcz (w latach 2007-2008 pełnił obowiązki prezesa Ligi Polskich Rodzin).

Popularne nazwiska znajdziemy na "jedynkach" w Kielcach - ten tytuł przypadł raperowi Liroyowi, oraz w okręgu podwarszawskim - tutaj motorem napędowym będzie Marek Jakubiak, właściciel jednego z popularnych browarów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wolnościowiec
2015-09-24 12:16:49
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 2
W okręgu 2 lista nie jest aktualna, Szymańczak sam się wycofał gdy został przerzucony przez Radę Społeczną na 3 miejsce. Zyska został wstawiony przez Morawieckiego na 1 ale na dwójce rada zaakceptowała ostatecznie przedsiębiorcę ze Świdnicy Tomasza Lingo, którego Zyska przed rejestracją list przesunął na poz. 4 a na dwójkę ostatecznie trafił rolnik z ruchu narodowego i ruchu kontroli wyborów Ernest Nosko. Zyska nie miał prawa podważać listy przekazanej mu przez Radę Społeczną a jednak to zrobił. I tak mamy na 1. człowieka powiązanego z PiSem na 2 człowieka z RN na 3 kandydata. Na 3 jest D. Gustab, przedsiębiorca z Wałbrzycha a na 4. Tomasz Lingo inż. przedsiębiorca ze Świdnicy.
~rrr
2015-09-18 19:46:31
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 0
flaszka jest tylko jedna
~JOW
2015-09-16 15:34:51
z adresu IP: (195.245.xxx.xxx)
Ocena: 0
ZYSKA'15
~szczapa
2015-08-28 23:48:55
z adresu IP: (195.191.xxx.xxx)
Ocena: 0
No i po Kukizie. :) 5 % MAX
~a jakże
2015-08-28 17:58:05
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 3
Darek?? ja pierdzielę, kto by pomyślał :-)
~Magdalena
2015-08-28 16:22:24
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ireneusz Zyska w takim przypadku ja nie będę głosować na Ruch Kukiza a mogło być dobrze .... Gratuluje wyboru ludzi ..
~LUDWIK
2015-08-28 12:11:54
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 3
Szymańczak!!!! Sprawdźcie go w urzędzie skarbowym, zapytajcie byłych sąsiadów.z Kombatantów 15 Kompromitacjankukiza. A z nim zyska wyznawca kultu Maryjnego?
~Jan Konieczny
2015-08-28 09:57:07
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 7
jaki lider, tacy kandydaci. Dlaczego do polityki nie idą profesjonaliści tylko karierowicze oraz ci którym w życiu się nie udało. Straszne
~Zonk
2015-08-28 08:49:53
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Szymanczak... to ja podziękuję...
~bbb
2015-08-28 08:32:59
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -6
Świetni kandydaci - wielcy patrioci z ideałami. Każdy myśli trochę inaczej co doda nieco kolorytu. A co do zamieszczonych już komentarzy - skompromitowana solidarność? - gdzie, żaden z nich nie jest skompromitowany, wszyscy są ofiarami systemu z Morawieckim na czele. Opodatkować kościół? - oczywiście piękne i chwytliwe hasło. Sorry ale jak takie coś czytam to już słabnę. W Polsce jest 117 podatków i zamiast domagać się ich zniesienia dalej są ludzie pełni zazdrości, że ktoś może płacić mniej i domagać się nowych. Dla mnie to skandal. Kris jak Ci przeszkadza, że kościół nie płaci to domagaj się tego samego dla siebie by wszystkim było lepiej, a nie myślenie by wszystkim było tak samo źle!! Narodowcy to skini i ludzie przepełnieni nienawiścią? - dobre :) widać zmanipulowane media działają. Poszukaj sobie w internecie oryginalne nagranie, gdzie możesz posłuchać o tym jak minister spraw wewnętrznych wydaje rozkaz spalenia budki pod ambasadą rosyjską, rozkaz prowokowania, zobacz jak Pospieszalski nakrył policjanta z szalikiem, który wcześniej rzucał w policję kamieniami podczas marszu niepodległości i zadaj sobie pytanie - dlaczego ta skorumpowana władza tak bardzo walczy i tyle ryzykuje z ludźmi, którzy mają poglądy patriotyczne? Dlaczego rykoszetem wszyscy w mediach wyzywają uczestników marszu i ich organizatorów Ruch Narodowy?
~wrr
2015-08-28 08:10:30
z adresu IP: (80.68.xxx.xxx)
Ocena: 5
no szkoda, była nadzieja, głosowałem na Kukiza w wyborach prezydenckich. Ale jak on idzie z narodowcami to ja podziękuję za takich ludzi. Skinów i ludzi przepełnionych nienawiscia do kazdego kto nie jest z nimi nie mozna dopuszczac do wladzy, bo to bedzie paranoja. Ruch narodowy, mlodziez wszechpolska? Kibole ze skinheadowskimi symbolami będą teraz wyznacznikiem patriotyzmu? Nara, beze mnie.
~Kris
2015-08-28 07:59:58
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 2
Hmmm, nic nie rozumiem, mam mętlik w głowie. Prawicowi ? Ludzie ze skompromitowanej Solidarności?Myślałem , że Kukiz skoro chce tak wszystko zmienić i zrobić przewrót to będzie miał raczej poglądy lewicowe, rewolucyjne. Hmmm, kiedyś krytykował kościół bardzo, a teraz Bosak?! Nic nie rozumiem, liczyłem , że skoro Kukiz chce zmienić Konstytucję i tyle młodzieży go popiera to będzie chciał np. opodatkować Kościół w końcu i zalegalizować prostytucję, ale widzę, że kierunek jest taki , że zapomnij....i znowu nie ma na kogo głosować....