Z Legnicy do Głogowa. Ilków-Gołąb zagra w Chrobrym

| Utworzono: 2015-09-02 18:27 | Zmodyfikowano: 2015-09-02 18:27
A|A|A

Rozbrat zawodnika z Chrobrym nie trwał długo. Po zakończeniu sezonu 2014/15 wygasała jego umowa i jako wolny gracz przeszedł do Miedzi Legnica. W nowych barwach zagrał trzy spotkania w pierwszej lidze. W meczu z Chojniczanką Chojnice zdobył też gola, który przyczynił się do remisu 2:2. Potem jednak stracił miejsce w składzie. Po zmianie trenera i przyjściu do Legnicy Ryszarda Tarasiewicza był w drużynie poza grającym składem.

- Czasami sytuacja wymaga podjęcia szybkich decyzji. Nie chciałem ryzykować utraty kolejnej rundy. Wracając do Chrobrego, uważam że zrobiłem najlepiej - argumentuje swój szybki, bo następujący po dwóch miesiącach powrót do Głogowa Michał Ilków-Gołąb.

Można napisać, że to wzmocnienie last minute. Zawodnik rozwiązał kontrakt z Miedzią w ostatnim dniu okienka transferowego, co umożliwiło mu zmianę barw klubowych jeszcze w tej rundzie. Wszystko potoczyło się szybko. - Oj, bardzo szybko - dodaje Ilków-Gołąb. - Okienko już właściwie się zamykało i musiałem coś zrobić. Zagrałem w otwarte karty ze sztabem szkoleniowym i dyrektorem żeby dowiedzieć się nieco więcej zamiast własnych domysłów. Na podstawie tego uznałem, że nie ma co czekać.

Wcześniej Ilków-Gołąb spędził w Głogowie ponad 2 lata. Przez ten czas nie brakowało świetnych sportowo okresów (np. sezon 2013/14 - 7 goli/2 asysty, jesień 2014/15 - 5 bramek). Były też gorsze, jak tegoroczna runda wiosenna, którą zaczął od poważnej kontuzji. Przez nią do końca rozgrywek nie wchodził na boisko.

Ilków-Gołąb to w przeszłości obrońca z czołowymi statystykami w… ofensywie. Jeden z liderów zespołu i zawodnik, którego kibice wybierali najlepszym za daną rundę. Być może już w niedzielę w Katowicach po kontuzji zacznie odbudowywać swoją markę.

- W treningu jestem cały czas. Cały okres przygotowawczy bez urazu. Rytmu meczowego też mi nie brakuje, bo gdy nie grałem w pierwszym zespole Miedzi, to wchodziłem do drugiego. Co weekend 90 minut. Wszystko w porządku. Trener decyduje, ale chcę grać - deklaruje.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama