Pierwszoligowe piłkarskie derby na remis

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-28 20:27 | Zmodyfikowano: 2016-08-28 20:34

Pierwszy kwadrans to dwie próby z dystansu. W 6 minucie Oscar trafił prosto w Sławomira Janickiego, a w 11 minucie interweniował bramkarz Miedzi - Paweł Kapsa, po próbie Macieja Kony.

Mecz toczył się w dobrym tempie i niewiele brakowało, żebyśmy w 35 minucie obejrzeli pierwszego gola. Petteri Forsell strzelał zza pola karnego, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła słupek. Miedź miała apetyt na objęcie prowadzenia i jeszcze przed przerwą przeprowadziła kolejną groźną akcję. Z ostrego kąta uderzył Grzegorz Bartczak, ale Janicki odbił piłke do boku.

To co nie udało się w końcówce pierwszej połowy stało się faktem tuż po zmianie stron. Oscar dograł w pole karne, Forsell strzelił, ale trafił w słupek. To jednak jeszcze nie był koniec. Dobijał Michał Bartkowiak, ale jego strzał zatrzymał Janicki. Bramkarz Chrobrego skapitulował dopiero przy kolejnej dobitce w wykonaniu Forsella. Miedź prowadziła zatem w Głogowie od 47 minuty 1:0.

Po godzinie gry mógł być remis. Obrona gości zaspała, a Łukasz Szczepaniak wpadł w pole karne, strzelił... ale piłka poszybowała nad bramką. W 71 minucie było jeszcze bliżej, ale Karol Hodowany w sytuacji sam na sam, też nie potrafił oddać celnego strzału.

W 80 minucie trener Ireneusz Mamrot posłał w bój Sebastiana Boneckiego (za Hodowanego) i była to najlepsza decyzja w tym spotkaniu. Nie minęła nawet minuta, a wypożyczony z Zagłębia Lubin zawodnik strzałem z 20 metrów doprowadził do remisu. Wynik 1:1 utrzymał się już do końca.

Po derbowym podziale punktów Chrobry zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 5 punktów, a "oczko" więcej ma Miedź, która jest na 12 pozycji. Liderem rozgrywek po sześciu kolejkach pozostają Wigry Suwałki (16 punktów). Tabelę zamyka Znicz Pruszków (2 punkty).

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Gole: Sebastian Bonecki 80' - Petteri Forsell 46'

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Bartosz Kwiecień, Karol Hodowany (79' Sebastian Bonecki) - Damian Sędziak (86' Bartosz Machaj), Maciej Kona - Karol Danielak, Marcel Gąsior, Łukasz Szczepaniak - Damian Kowalczyk (46' Dominik Kościelniak).

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Damian Rasak, Keon Daniel - Michał Bartkowiak (90' Adrian Łuszkiewicz), Łukasz Garguła (82' Paul Batin), Oscar Martin (68' Jakub Chrzanowski) - Petteri Forsell.