Nowe radiowozy dla dolnośląskiej policji (ZDJĘCIA, FILM)

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-07 10:51 | Zmodyfikowano: 2015-09-07 10:52
A|A|A

fot. www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Dolnośląscy policjanci otrzymają kolejne nowe oznakowane radiowozy. Zakup został sfinansowany ze środków budżetowych policji i środków przekazanych przez dolnośląskie samorządy. 17 samochodów osobowych marki Opel Corsa w najbliższym czasie pojawi się na ulicach województwa.

Nowe radiowozy są obecnie przygotowywane w Wydziale Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu do przekazania jednostkom garnizonu dolnośląskiego. 17 samochodów oznakowanych marki Opel Corsa, będących wzmocnieniem działań realizowanych przez policjantów prewencji i ruchu drogowego, zostało zakupionych dzięki wykorzystaniu środków budżetowych Policji oraz wsparciu środków samorządowych. Pojazdy trafią do powiatów: wrocławskiego, kłodzkiego, złotoryjskiego, świdnickiego, głogowskiego, milickiego, jaworskiego i średzkiego.

Zakupione radiowozy uzupełnią nowoczesną flotę dolnośląskiej Policji i będą znacznym wzmocnieniem w codziennej pracy funkcjonariuszy.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~walk
2016-02-11 10:35:37
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 0
Matko bosko,policja musi mieć auto z dużym silnikiem i mocą i w automacie,wzmocniona tkanina na siedzenia,itp, widziałem 2 letniego opla w środku użytkowanego przez prewencje, tapicerka przetarta,kiera przetarta aż cieńsza,a gdzie taran przy przednim zderzaku jak to auta w USA mają, gdzie izolatka dla zatrzymanego,a gdzie tu inny osprzęt zamontować, ehhh
~glina
2015-09-15 18:36:56
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
Aro też kiedyś kupili .... KGP kontynuuje tradycje, brawo
~997
2015-09-14 13:07:42
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jakie badziewie, chłopaki serdecznie współczuje tym jeżdzić
~gość
2015-09-13 09:01:39
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
czy o to jakie samochody powinny jeździć w patrolach jakiś debil z KGP zapytał kiedyś zwykłego glinę z ulicy,nie.kupują gówno pewnie wały na przetargach aż miło tylko czekam jak jakiegoś debila z kgp kiedyś takim samochodem przewiozę skutego jak świnia w II klasie
~bbbb
2015-09-12 13:15:25
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ciekawe co na to CBA czy inna prokuratura. Przecież za zmarnowanie pieniędzy na taki zakup ten kto podjął taką decyzję powinien beknąć i to zdrowo. Bo niby do czego te Corsy mają służyć w policji? Przecież policjanci nie tylko rozwożą pocztę!!! Wprawdzie jest to dobry samochód ale w żadnym wypadku do policji!!!
~jaro
2015-09-11 20:35:26
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 3
Witam mam 11 wiosen służby w patrolu i tylko w patrolu czemu nikt nie zapyta się takich jak ja jak spisują się takie małe auta w patrolu gdzie ja sam ledwo się mieszczę a co dopiero zatrzymany z tyłu ps kiedyś kopnął jeden taki w drzwi zamknięte od środka i się wygięły a co do Ducato to jeździ się fajnie tylko żeby nie były takie awaryjne Kiedyś się jeździło poloneza i vw t3 były ok naprawdę mniej awaryjne i więcej miejsca.Pozdrawiam pomysłodawców przetargu
~sierż szt.
2015-09-11 17:15:14
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 5
Czy ktoś kto rozpisywał przetarg na te radiowozy pracował kiedyś w patrolu? Doprowadzał, konwojował itd? A czy ten kto rozpisywał przetarg widział kiedyś policjanta zespołu patrolowo-interwencyjnego o wzroście 200 cm i wadze 125 kg i teraz takich dwóch w Corsie i podejrzany, gdzie? Na dachu. Ludzie zastanówcie się co Wy robicie. Nie neguję potrzeby posiadania we flocie małych samochodów, ale trzeba wiedzieć do czego one mają być wykorzystane. A może by tak rozpisać przetarg na zgrabny furgon, taki jak chociażby Opel Vivaro, Renault Trafic itp. Chyba wielu z nas miało przygodę z Ducato i czym się ono okazało. Chociaż ma też ze dwa plusy, na pewno zwrotność. A Corsy cóż chyba dla patroli oficerskich :/ Pozdrawiam.
~pol
2015-09-10 18:16:31
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
Masakra o to ma byc? Już widze jak mi menel z tyłu siedzi i kaszle na szyję.....
~sierżancik
2015-09-09 23:38:14
z adresu IP: (83.25.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dla Dzielnicy powiadacie? Przecież Dzielnica w KP robi wszystko, nie tylko pocztę, a do "wszystkiego" to wspaniałe Corsy się nie nadają. Oszczędności? Żeby cokolwiek wyciągnąć z tego 1.2 trzeba to piłować do 3-4 tys. obrotów, a więc i spalanie będzie na poziomie 8l benzyny. Taka to oszczędność. Zamiast wziąć JEDNĄ markę + naprawy z floty + fabryczny gaz, to wtedy faktycznie moglibyśmy porozmawiać o oszczędnościach. Cóż, gdzie zaczyna się Policja, tam kończy się logika.
~swój
2015-09-09 23:34:30
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: -1
A w Strzelinie nawet takiej malutkiej furki nie dadzą i nadał cała może nieduża ale Komenda jeździ 3 oznakowanymi i dwoma operacyjnymi. Parodia
~pomorskie
2015-09-09 21:46:20
z adresu IP: (89.191.xxx.xxx)
Ocena: 9
A o bezpieczeństwie f-szy nikt nie pomyśli?? brak pleksy, a co gorsze w razie pościgu to auto jest zbyt lekkie i za małe żeby w razie zdarzenia chronić policjantów.. już o funkcjonalności nie wspomnę.. Faktycznie tym resortem zarządzają debile i ludzie którzy nigdy nie służyli na ulicy albo było to dawno temu i krótko.. ok 80% f-szy odpuszcza pościgi i nie goni uciekających samochodów bojąc się konsekwencji a z drugiej strony czym gonić?? wystarczy że ktoś ma ok 200 KM i tylko nieoznakowane poj. drogówki maja szanse nadarzyć.. Tak jak Państwo, Policja tez istnieje teoretycznie.. DNO I 2 METRY MUŁU..
~tip
2015-09-09 20:16:50
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nie wiem czy śmiać się czy płakać chyba raczej to drugie. W obliczu rosnącego zagrożenia ze strony np. debili z isis i pseudo uchodźców politycy osłabiają nasze służby właśnie takimi zakupami,przecież te auta to porażka no chyba że dla malutkich policjantów (policjantek) , bandyty nie przewiozą bo z tyłu miejsca brak, o pościgu nawet nie wspomnę , tylko czekać kiedy im oznakowany chulajnogi kupią
~DzonyB
2015-09-09 14:22:41
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 4
Auto bez pleksy nie nadaje się w ogóle do służby na ulicy.
~Pazio
2015-09-09 11:18:17
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: 1
Proszę was zakup Oplów to kompromitacja!!! W zadnym innym kraju POLICJA by nie jeździła takim autem o pojemności 1,0 albo 1,4 i to w dodatku corsą:) Trzeba poinformować CBA aby skontrolowało przetarg!!! P.S są plusy tych aut - żaden pieszy temu nie ucieknie bo rowerzysta na dobrym rowerze zostawi tą Corse z tyłu:)
~m3rci
2015-09-09 10:22:31
z adresu IP: (91.200.xxx.xxx)
Ocena: 12
W sam raz dla kobiety na zakupy i dzieciaka do przedszkola zawieść.
~Zwykly
2015-09-08 23:14:03
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: -2
A są pleksy??? Znając życie nie bi kurtyny bo unia
~ZSBP
2015-09-08 23:12:43
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 2
Fikcja pomieszana z ABSURDEM!!!
~Wiesiek13
2015-09-08 21:46:22
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: 7
To są wyżebrane samochody od samorządów,a gdzie zakupy z budżetu.Nie ma i nie będzie bo skarbonka pusta.Są tylko pieniądze dla komendantów na premie za właściwe gospodarowanie środkami(ile udało się zaoszczędzić)!!!Szkoda strzępić języka...
~fajnie
2015-09-08 18:48:57
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: -4
no, do walbrzycha jak zwykle nic nie przybylo
~policjant
2015-09-08 17:29:59
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 4
dobrze że nie produkują już "maluchów" - znając zaradność i pomysłowość nieudaczników na stanowiskach decyzyjnych - pewnie by kupowali. Jak można być tak krótkowzrocznym? ZERO logiki i ZERO myślenia. Myślenie tylko na jeden krok do przodu, a nie na więcej...
~hmmmm
2015-09-08 16:19:27
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 1
Samochodzik ladnie wyglada ale czy z praktycznej strony dobry ? Absolutnie nie, silnik 1,2 benzyna mowi samo za siebie, jak by to miało minimum 2 lub wiecej litrow to juz by silnik mogł być , wyposażenie ? Żadne kompletnie 0 to auto niczym sie nie ruzni od seryjnego poza kogutami i naklejkami ^^ ktos pisal ze samochod do rozwozenia poczty ^^ śmiech na sali czyli dla dzielnicy rozumiem ^^ prawda jest taka ze radiowozow trzeba ale nie dla dzielnicy tylko patrolu bo tam nie ma radiowozow juz....tam tocza sie same rozpadajace zlomy ^^ dziwie sie i jestem w szoku jak oni te przeglady podbijaja ^^ ale to inna bajka , wiec suma sumarum te ople corsy i tak pojda do patrolowki i czy sobie wyobrazacie jazde takim autem 24 h non stop ? Z silnikiem 1,2 ? Po 1 nikogo nie dogonisz ^^ po 2 gie slabiutki malutki silniczek laiki sie nie znaja ale po 200 tys km ten silnik juz nie bedzie miał prawa pracować :) jest jeszcze 1 sprawa odnosnie napraw ^^ jak wiadomo zawsze przed awaria cos stuka puka ^^ ale z naprawami bywa tak ze zanim sie cos naprawi to musi sie totalnie zepsuć , a zanim sie dana czesc zepsuje to cierpia na tym inne elementy np ukladu zawieszenia , i potem zamiast wymienic łozysko za 50 zł jak jeszcze szumiało to nie lepiej jak sie zatrze do konca i suma sumarum naprawa jest liczona w 600-800 jak sie cos poodrywa ^^ podsumowując zeby sie nie rozpisyawc bo by epopeje napisał fajne autko ale nie do firmy silnik wyposazenie zerowe. A co do pleksy to nawet taxi w stanach ma ^^ nie mowiac o radiowoazach ? Naszej policji to powinni pokazac na wzor 1 radiowoz z usa i niech takie maszyny daja do pracy a nie opel corsa 1,2 tam maja dodge 4,0 ^^ ehhh szkoda gadac tak to jest jak nie ma miedzi ^^ albo jest przeznaczona na premie wysoko postawionych.
~:-)
2015-09-08 12:26:48
z adresu IP: (91.196.xxx.xxx)
Ocena: 6
Fajnie, może jeszcze Tico, albo inne małe , niewydolne gó...o !!!! medialny sukces, policja kupiła 100.... nowych radiowozów.
~MIETEK
2015-09-08 09:42:05
z adresu IP: (193.150.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ci co to kupili to na pewno nie będą pracować na tym. Taka anegdotka, zniszczyły się buty policjantowi, który jeździł na motorze policyjnym. Wiec poszedł aby dostał nowe. Pan z KWP Katowice zrobił przetarg i wygrała NAJTAŃSZA opcja. Pani w sklepie co wystartowała do przetargu napisała maila, że za 20 zł więcej będą o 3 klasy lepsze (usztywnieniami i ect). Po 2 godzinach otrzymała maila zwrotnego o treści "....że to i tak lepsze od adidasów mają...." Proste. takie państwo, tacy ludzie rządzą EURO KOŁKOZEM...
~Wiktor
2015-09-08 09:30:10
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Może jeszcze z silnikami Diesla?Jeżdżąc po mieście szybko pozapychają filtry DPF i silniki do remontu.Tak to jest jeżeli jedynym kryterium zakupu jest cena a kupujący jest laikiem motoryzacyjnym.
~aro
2015-09-08 04:40:28
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 9
ludzie corsy 1,2 do policji co za balet ha,ha,ha..skąd oni biora tych logistykow w kgp
~kuku
2015-09-08 02:20:06
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 13
hehe no nie mogę, Aro se kupcie jeszcze parę sztuk heh
~pies
2015-09-07 20:43:37
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 16
No gratuluje wyboru. Może ktos z logistyki wsiądzie do niego ze mna i osobą zatrzymaną lekko agresywna;)?
~porażka
2015-09-07 20:38:49
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 6
no to dziewczyny na galerie będą miały czym jeździć......hahahaha
~Ludziska
2015-09-07 20:29:12
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -10
Nie każdy pojazd Policji ma być klasy Subaru Imprezy czy Lancera EVO. Te pojazdy będą służyć głównie do działań takich jak dostarczanie poczty, dzielnicowym czy do doprowadzeń. Takie pojazdy nie muszą mieć potężnych silników. Nawet lepiej, że są oszczędne.
~kg8
2015-09-07 20:24:11
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -10
Jak wam auta nie pasują to z buta!!! O patrolach pieszych zapomnieliście ??
~asp. szt.
2015-09-07 20:14:30
z adresu IP: (83.145.xxx.xxx)
Ocena: 4
Policji to została już tylko nazwa...i żeby było jasne, dobrze to już było. Policja jest nieudolna,słaba i sterowana politycznie. Amen.
~wigi
2015-09-07 20:09:41
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kiedyś były , a nawet jeszcze są stare astry, ale w każdej była pleksa i pod maską silnik który powiedzmy dawał radę, a teraz ekonomia wg mnie wzięła górę , ale same niebieskie naklejki z napisem Policja nie robią z auta radiowozu. Te auta bez pleksy nie są bezpieczne
~wigi
2015-09-07 20:01:39
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 4
Przepraszam ale ktoś tylko odfajkowuje temat, że auta zakupili. Poszli na ilość. To autko jest fajne dla mamy która wiezie dziecko do przedszkola, ekonomiczne i w ogóle, ale na Boga nie dla Policji. Wszystkie niezależnie od marki radiowozy bo taniej przychodzą do jednostek bez pleksy pomiędzy policjantami a zatrzymanym. To nie są radiowozy, kto na tym oszczędź, to powinien być podstawowy wymóg, bo później my policjanci od pracy, a nie od oszczędności z takim autem przez 8-10lat przy każdej interwencji się meczymy. Pleksa musi być w radiowozie prewencyjnym, jak jej nie ma to nie radiowóz, niech ponowie od zamówień nim jeżdżą. Kiedyś w każdym RW był przedział dla zatrzymanych, a teraz poza busami w żadnym. Jak mamy bezpiecznie pracować ?
~Komentarz został usunięty
2015-09-07 19:48:15
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 5
Komentarz został usunięty
~xxx
2015-09-07 18:33:48
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: -4
najlepszy samochod jakim jezdzilem w tyl kolchozie byla skoda octavia i chyba zaden tego nie zastapi.
~obserwator
2015-09-07 18:01:08
z adresu IP: (176.104.xxx.xxx)
Ocena: 3
Brakuje słów... takie auta do policji ???? od razu jak przeczytałem ten artykuł na mojej twarzy pojawił się uśmiech
~jakaja
2015-09-07 17:54:33
z adresu IP: (150.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
smarty niech kupią, tyle samo miejsca z przodu a przynajmniej zatrzymanych nie trzeba będzie wozić.
~wsk
2015-09-07 17:36:53
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: 9
corsy do prewencji i ruchu drogowego???? Pewnie 1.3 cdti pod maską. Ani tym przewieźć zatrzymanego ani dogonić inny samochód. KGP robi z Policji posmiewisko
~ART
2015-09-07 17:20:44
z adresu IP: (83.0.xxx.xxx)
Ocena: 8
KOLEJNY NIEPRZEMYŚLANY ZAKUP ,,,,,, TRAGEDIA
~arti
2015-09-07 17:20:08
z adresu IP: (83.0.xxx.xxx)
Ocena: 8
kolejny nieprzemyślany zakup............ MASAKRA