Legnica: Znają sprawcę zabójstwa przy ul. Oświęcimskiej

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-09-11 14:55 | Zmodyfikowano: 2015-09-11 14:55
A|A|A

Fot. Wikipedia/SPUTNIK 1

Mężczyzna, który zamordował starsze małżeństwo przy ul. Głogowskiej w Legnicy, jest odpowiedzialny za podobny mord dokonany przed ośmioma miesiącami - nieoficjalnie ustaliło Radio Wrocław.

Policjanci przy zastosowaniu "specjalnych metod śledczych" zebrali dowody jednoznacznie potwierdzające winę 38-letniego mężczyzny. Zabójca został zatrzymany w sierpniu kilkanaście godzin po tym, jak w mieszkaniu przy Głogowskiej zamordował kobietę i mężczyznę - małżonków, którzy zlecili mu remont domu. Ostateczne ciosy zadał nożem i młotkiem. Już podczas pierwszego przesłuchania przyznał się do winy.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej i śledczy z Legnicy od razu powiązali go z innym zabójstwem z 31 stycznia, kiedy to przy ul. Oświęcimskiej znaleziono zwłoki 84-letniej kobiety i jej 86-letniego męża. Pisaliśmy o tej bulwersującej sprawie w lutym: Podwójne morderstwo w Legnicy. Nie żyje starsze małżeństwo.

Oni również zginęli od ciosów w głowę tępym narzędziem. Zatrzymany mężczyzna twierdził, że z przestępstwem przy Oświęcimskiej nie miał nic wspólnego. Dopiero kilka dni temu, gdy funkcjonariusze po badaniach porównawczych próbek DNA przedstawili mu jednoznaczne dowody - przyznał się. Jeden ze śledczych powiedział mi dziś, że zarówno w jednym jak i drugim przypadku nie udało się ustalić żadnych motywów, którymi mógł się kierować morderca.

Oficjalne wyniki śledztwa - poszerzone o opinię psychiatry - prokuratorzy chcą przedstawić w poniedziałek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama