Marek Krajewski w Radiu Wrocław Kultura (SŁUCHAJ)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-09-29 09:40 | Zmodyfikowano: 2015-09-29 09:46
A|A|A

archiwum prw.pl

Dziś w Księgarni Autorskiej we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się spotkanie z Markiem Krajewskim z okazji wydania jego najnowszej powieści Arena szczurów. Autor podda się badaniu wariografem.Początek o 18. Wstęp wolny. Wcześniej, o godz. 16, na antenie Radia Wrocław Kultura rozmowa Markiem Krajewskim na temat nowej książki, która jest pożegnaniem z postacią Edwarda Popielskiego, byłego lwowskiego policjanta. Łyssy trafia do po wojnie do Darłowa, gdzie zostaje poddany najtrudniejszej próbie w swoim życiu- mówi pisarz.

Codziennie do piątku wrocławski autor czyta też fragmenty Areny Szczurów w Radiu Wrocław. Dzisiejszy odcinek przed 23. Posłuchaj pierwszego:Za rok ma się ukazać kolejna powieść Krajewskiego. Najprawdopodobniej będzie to powrót do serii kryminałów, które przyniosły autorowi sławę, czyli znów spotkamy się z radcą policji w Breslau Eberhardem Mockiem. Czy tak będzie? Słuchajcie Radia Wrocław Kultura.

To nie jedyny gość popołudnia z Radiem Wrocław Kultura. W najbliższej audycji Grzegorza Chojnowskiego i Magdy Piekarskiej także Konrad Dworakowski, reżyser pierwszego w jubileuszowym sezonie spektaklu Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Premiera Hydrokosmosu w listopadzie, trwają próby. Rozmowa z artystą od 15.15. O 17.15 nasze pasmo związane z Europejską Stolicą Kultury. Wraz z Kazimierzem Pawlakiem opowiemy o grach ze szkłem, czyli tegorocznej edycji Europejskiego Festiwalu Szkła. Główną wystawę pt. Love będzie można zobaczyć od 12 października na wrocławskim Dworcu Głównym. Po 17.30 nasz kolejny gość Grzegorz Bral, reżyser i dyrektor Teatru Pieśń Kozła, jak zwykle z pasją o nowych projektach. Nie zabraknie Kulturalnego Pulsu, a po 19 w Wieczorze z Kulturą: Dobromiła Jankowska, tłumaczka dwóch świetnych nowości książkowych: Tęczowego San Francisco i Respect, czyli biografii Arethy Franklin, a także współorganizatorka trwającego we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Na koniec Kostas Georgakopulos o najważniejszych wydarzeniach Avant Art Festivalu. Do usłyszenia w DAB+ i również do zobaczenia w aplikacjach mobilnych oraz na radiokultura.prw.pl!

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama