ME: Półfinał nie dla nas. Polki przegrały z Holenderkami

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-10-01 22:28 | Zmodyfikowano: 2015-10-01 22:28

W pierwszej partii Holenderki poradziły sobie z naszym zespołem dość gładko. Po ataku z obiegnięcia Agnieszki Bednarek-Kaszy Polki przegrywały tylko 9:10, ale kolejne akcje sprawiły, że zrobiło się 15:11 dla zespołu gospodarzy. Z lewego skrzydła ścięła wtedy Anne Buijs. Dwie akcje później dobrze zagrał holenderski blok i było 16:12. Końcówka była już bez historii. Polki przegrały 16:25.

Drugi set był najciekawszy w całym meczu. Podobnie jak w poprzedniej części meczu, tak i teraz po udanym bloku, to Holenderki prowadziły na drugiej przerwie technicznej, tym razem 16:14. Za chwilę jednak był remis, po udanym ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Kiedy kolejny raz zawodniczka Impelu Wrocław punktowała, Polki przegrywały 17:18. Dwie kolejne akcje na swoją korzyść rozstrzygnęły rywalki i zaczęło się robić gorąco. Biało-czerwone walczyły. Atak Skowrońskiej-Dolaty i skutecznych blok jej koleżanek doprowadziły do remisu 20:20. Kiedy siatkarka Impelu przedarła się przez blok na lewym ataku, nasza reprezentacja prowadziła 22:21! Holenderki po udanej zagrywce Manon Nummerdor wyrównały na 23:23. Na szczęście po kolejnych akcjach cieszyły się już Polki. Ze środka zaatakowała Sylwia Pycia, a potem Natalia Kurnikowska umiejętnie obiła blok i nasza reprezentacja wygrała 25:23.

Za ciosem pójść się nie udało. Holenderki zaczęły trzecią partię od prowadzenia 10:4. Kiedy na drugiej przerwie technicznej miały przewagę 16:10 wiadomo było, że nie wypuszczą tego wyniku. Set skończył się porażką biało-czerwonych 16:25.

Czwarta odsłona meczu okazałą się jednocześnie ostatnim akcentem Polek na mistrzostwach Europy. Wyrównana walka trwałą tylko do stanu 10:10. Potem Holenderki pokazały, że nie przypadkowo są faworytkami do złota. Zespół gospodarzy zdobył 8 punktów z rzędu! Kolejne akcje były już tylko ustalaniem wyniku. Ostatni atak w meczu wykonała Lonneke Sloetjs przybijając pieczątkę na powrotnym bilecie naszej reprezentacji. Polskie siatkarki przegrały seta 16:25, cały mecz 1:3 i na ćwierćfinale zakończyły swój udział w mistrzostwach Europy.

Polska - Holandia 1:3 (16:25, 25:23, 16:25, 16:25)