Emerytury będą wcześniej! (PRZEGLĄD PRASY)

Wacław Sondej | Utworzono: 2015-10-07 06:49
Emerytury będą wcześniej! (PRZEGLĄD PRASY) - fot. archiwum prw.pl
fot. archiwum prw.pl

Spór o to, czy Doda miała majtki na rozdaniu Telekamer przed laty skończył się dla gwiazdy pomyślnie. Pomyślnie, czyli miała. W wypadku obrazy uczuć religijnych za mówienie lekceważąco o Biblii już tej pomyślności nie było. "Sankcje karne za znieważenie uczuć religijnych nie naruszają konstytucyjnej wolności słowa - uznał Trybunał Konstytucyjny, rozpatrując skargę Dody" (Gazeta Wyborcza). Rzeczpospolita pisze, że w ten sposób uznano utopią państwo neutralne światopoglądowo. Trzeba być ostrożnym w słowach ale i w rysunkach.

W Gazecie Wyborczej jest właśnie rysunek - w założeniu satyryczny. Uczniowie trzymają transparent z napisem: "Drożdżówki tak, kremówki nie". Tak demonstracyjnego obrażania uczuć religijnych już dawno nie było.

Pod drożdżówkami (ale nie kremówkami) jest wywiad z Barbarą Nowacką. Nowa lwica lewicy pytana o to kim jest, mówi, że: "liderką wszystkich liderów koalicji". Chyba ma na myśli koalicję lewicy, ale w przyszłości - kto wie... Cytat z liderki: "Platforma, która weszłaby do Sejmu jako opozycja, długo by w tej formule nie przetrwała. Rozpadłaby się szybciutko. Część przeszłaby do Kaczyńskiego". Taki jest krajobraz w Platformie po tym, gdy - jak to określił Włodzimierz Cimoszewicz - Donald Tusk wymordował wybijających się konkurentów. Ale jeden jeszcze daje oznaki życia. Może wrócić do sił, chyba, że nadzieje się na kielecki scyzoryk.

Rzepa pisze, ze "Emigracja wciąż się opłaca. co siódmy Polak rozważa wyjazd za pracą - połowa z nich to młodzi". Ci co zostali mogą rozkoszować się jazgotem politycznym. Tytuły z dzisiejszej Rzeczpospolitej: "Ryszard Petru gra na klęskę Ewy Kopacz", "U ludowców marazm i zastój", "Szydło nie daje rady". No, wczoraj w Lubinie dawała. Była witana z wielkim aplauzem a pytania dziennikarki TVN24 były wybuczane jeszcze przed ich zadaniem. Dzisiaj zapewnienia, że wszystko jest możliwe i damy radę padną we Wrocławiu, Świdnicy i Oławie. Wrocławskie spotkania są reglamentowane - np. wstęp na spotkanie z młodymi przedsiębiorcami jest tylko dla osób zaproszonych. Podobno bardziej otwarty miting przewidziany jest w Oławie. Ja na tych spotkaniach nie będę, ale tylko dlatego, że jestem już przez panią Szydło przekonany. Wierzę np. we wcześniejsze emerytury. Listonosz albo przelew pojawią się od listopada już rano.

Do usłyszenia się z Państwem...

Reklama