Wrocław jako miasto przemocy? Miasto interweniuje (ZOBACZ)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-11-25 16:06 | Zmodyfikowano: 2015-11-25 16:08
A|A|A

fot: YouTube

Kontrowersyjny filmik prezentujący Wrocław jako miasto przemocy i mowy nienawiści pojawił się w internecie - reklamuje go Centrum Postaw Antyrasistowskich, ale nie sposób się skontaktować z osobami odpowiedzialnymi za ten obraz. Filmik trwa niecałe 4 minuty - w trakcie prezentowane są m.in. manifestacje Narodowego Odrodzenia Polski, zachowania pseudokibiców na stadionie czy zakłócenie przez nacjonalistów wykładu Zygmunta Baumana.

Arkadiusz Filipowski z magistratu mówi nam, że filmik to niesprawiedliwa ocena Wrocławia:

Autorzy korzystają z oficjalnego logo Wrocławia i Europejskiej Stolicy Kultury. Arkadiusz Filipowski z magistratu mówi nam, że poszły już pisma do administratorów stron o jego usunięcie:

Filmik wzbudza ogromne emocje co można zobaczyć w komentarzach na portalach internetowych. Na razie kontrowersyjne dzieło ma kilkaset odsłon i nadal jest dostępny. Możecie go zobaczyć: TUTAJ
Komentarz ESK Wrocław 2016 do działań Centrum Postaw Antyrasistowskich

W porozumieniu z naszym działem prawnym zarówno jako biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016, jak i osoby prywatne podjęliśmy interwencję w celu natychmiastowego zablokowania i usunięcia tego skandalicznego materiału z serwisów Youtube, Facebook i Twitter. Zgłosiliśmy bezprawne wykorzystanie, czyli kradzież, zastrzeżonego w całej Europie znaku graficznego Europejskiej Stolicy Kultury oraz należących do ESK zdjęć, filmów oraz tworzenie fałszywych kont i podszywanie się pod markę ESK.

Jako ESK Wrocław 2016 podjęliśmy niezwłocznie wszelkie możliwe działania mające na celu zaniechanie dalszego naruszania prawa poprzez rozpowszechnianie wyżej wymienionego znaku bez zgody Biura Festiwalowego Impart 2016, które posiada wszelkie uprawnienia do znaków i materiałów ESK.

Przypominamy, że stanowisko twórców i pracowników ESK w sprawie skandalicznej manifestacji środowisk skrajnie nacjonalistycznych na wrocławskim rynku (18.11.2015) zostało kilka dni temu wyrażone w "Liście Otwartym twórców ESK do Wrocławian", w którym apelujemy „Pokażmy, że jest nas znacznie więcej niż morderców kukły”. Projekty ESK od samego początku w wielu aspektach przeciwstawiają się postawom rasistowskim i ksenofobicznym więc umieszczanie ESK w tak bardzo negatywnym kontekście jest nadużyciem i działaniem krzywdzącym wszystkich zaangażowanych w tworzenie ESK.

REKLAMA
Reklama