Fenerbahce w Orbicie. Impel sprawi niespodziankę?

| Utworzono: 2015-12-09 06:36 | Zmodyfikowano: 2015-12-09 06:37
A|A|A

Choć mecz zostanie rozegrany we Wrocławiu zdecydowanymi faworytkami są Turczynki. One liczą nie tylko na zwycięstwo w Orbicie ale przede wszystkim na triumf w całej Lidze Mistrzyń. Siatkarki takie jak Koreanka Yeon-Koung Kim czy Katarzyna Skorupa gwarantują grę o najwyższe cele. Impel Wrocław, choć drugi rok z rzędu gra w najbardziej elitarnych rozgrywkach, nadal pozostaje kopciuszkiem.

Jeżeli wrocławianki chcą awansować do drugiej fazy mecze na własnym parkiecie trzeba wygrywać. Nawet z bardzo trudnym rywalem. Pierwsze spotkanie w Stambule nie pozostawiło jednak wątpliwości. Pierwsze dwa sety to dominacja Fenerbahce i porażka Impelek 13:25 i 10:25. Ostatnia partia, choć też przegrana, daje nam jednak nieco optymizmu.

Do następnej fazy Ligi Mistrzyń przechodzą tylko dwie drużyny. Impel stoczy najpewniej bój o awans z Dresdner SC. Niemki mają przewagę bo wygrały w Orbicie 3:2. To jednak drużyny o bardzo podobnym potencjale i w Dreźnie wynik może być już na korzyść naszej drużyny. Każdy set, każdy punkt może być jednak w Lidze Mistrzyń na wagę złota.

Impel po spokojnym początku sezonu gra coraz lepiej. Od czasu do czasu prezentuje bardzo wysoką formę. W ostatnim meczu ligowym w Bielsku szeroko skrzydła rozłożyła Katarzyna Skowrońska-Dolata, która z impetem zdobywała kolejne punkty. Łącznie aż 29 przy 59 proc. skuteczności. Przestrzeń nad siatką zamurowała Monika Ptak. To pozwala z małym optymizmem myśleć o wieczornym meczu. Ale czy forma z Bielska wystarczy na Fenerbahce? Kluczem do sukcesu będzie zagrywka i odrzucenie rywalek od siatki.

Nicola Negro - trener wrocławskich siatkarek:

Kristin Hildebrand - zawodniczka Impelu:

Gwarantowane, sportowe widowisko to jedno, ale mikołajkowy klimat da się wszystkim we znaki. Fani Impelek mogą liczyć na upominki, a także konkursy z nagrodami. Wystarczy wykazać się sprawnością i złapać piłeczki wyrzucone przez siatkarki w stronę trybun, by później przetestować swoją wiedzę w quizie lub małym teście sprawnościowym. Nie zabraknie słodkości dla najmłodszych kibiców jak i świątecznej oprawy.

Mecz Impelu Wrocław z Fenerbahce Stambuł rozpocznie się o godz. 18.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama