Arcyważny mecz siatkarek Impelu w Lidze Mistrzyń

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-20 07:16 | Zmodyfikowano: 2016-01-20 07:16
A|A|A

To już przedostatnia kolejka fazy grupowej. Impel z 4 punktami zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Mistrzynie Niemiec są drugie z 7 "oczkami". Pewne awansu jest już pierwsze Fenerbahce Stambuł. Cel wrocławianek jest zatem jasny. Zwycięstwo i to najlepiej za trzy punkty, bo choć z każdej grupy wychodzą po 2 najlepsze drużyny, to jest jeszcze miejsce dla najlepszej ekipy z trzeciego miejsca (spośród 6 grup).

Przygotowania Impelu śledził Michał Hamburger:Poprzednie starcie obu drużyn było bardzo zacięte. We Wrocławiu nasze siatkarki prowadziły już 2:1 w setach, ale ostatecznie przegrały 2:3. W czwartej partii byly gorsze 21:25, a w tie-breaku 13:15.

"Dresdner SC to bardzo trudny przeciwnik do zatrzymania w ataku, ponieważ grają bardzo szybko. Z tego względu naszymi głównymi założeniami na to spotkanie jest jak najszybsze "zdobycie" zagrywki. Musimy zagrać bardzo dobrze w przyjęciu zagrywki i skutecznie w pierwszym ataku. Następnym krokiem jest wykorzystanie "zdobytej" zagrywki po odrzuceniu przeciwnika od siatki, tak aby zneutralizować ich szybki atak. Myślę, że jesteśmy w stanie zrealizować to założenie z dwóch powodów: po pierwsze mamy zawodniczki z „trudną” zagrywką, a po drugie dysponujemy narzędziami, które pozwalają nam bardzo dokładnie przeanalizować przyjęcie zagrywki przeciwnika i znaleźć ich słabe punkty" – charakteryzuje przeciwnika statystyk dolnośląskiej drużyny Wojciech Kurczyński.

Początek spotkania Dresdner SC - Impel Wrocław w środę o 19.00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama