Wielka szansa Mastera. Wrocławianin walczy w Londynie

| Utworzono: 2015-12-12 08:47 | Zmodyfikowano: 2015-12-12 08:50

Wrocławianin był minimalnie lżejszy od Anglika Tony'ego Bellewa przed bokserską walką w Londynie. Polak ważył 90 kg, a jego rywal - 90,3 kg.

Polski pięściarz wywalczył tytuł zawodowego mistrza kontynentu w 2012 roku, a stracił go w następnym sezonie po porażce z Rosjaninem Grigorijem Drozdem, który później odebrał pas mistrza świata WBC Krzysztofowi Włodarczykowi.

- Chciałbym udowodnić, że jestem gotów do pojedynku o mistrzostwo świata. Bellew to pięściarz światowej klasy i wiem, że czeka mnie trudny test, ale to ja będę jak cień, zawsze jeden krok i jeden cios przed nim - mówił przed walką wrocławianin, który w profesjonalnej karierze wygrał 36 pojedynków, a trzy przegrał.

Bellew z kolei ma na koncie 25 wygranych, dwie porażki i remis.

Podczas konferencji prasowej Master prezentował się "mniej okazale" od swojego rywala. Wrocławianin poniższe zdjęcie skomentował krótko: - Dziś pierwsza konfrontacja - konferencja prasowa. Na szczęście buty bokserskie nie mogą mieć 5-centymetrowej podeszwy.

Głównym wydarzeniem gali w Londynie jest potyczka o tytuł WBC International wagi ciężkiej pomiędzy mistrzem olimpijskim z Londynu Brytyjczykiem Anthonym Joshuą (14-0) i pochodzącym z Jamajki Dillianem Whytem (16-0).


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.