Masternak oficjalnie zgłoszony do turnieju MP w Opolu

| Utworzono: 2019-11-19 19:55

- Wracam do boksu olimpijskiego, aby zdobyć medal w igrzyskach w Tokio. To moje wielkie marzenie – powiedział Masternak. W pięściarstwie amatorskim nie było go od 13 lat.

Masternak przygodę z boksem rozpoczął w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a później walczył w Gwardii Wrocław. W 2006 roku podpisał profesjonalny kontrakt. Już dwa lata później zdobył pas młodzieżowego mistrza świata federacji WBC. W 2012 roku został mistrzem Europy. Na zawodowych ringach stoczył 46 pojedynków, z których wygrał 41.

32-letni Masternak wystąpi w Opolu w kategorii ciężkiej (91 kg), w której będzie rywalizowało 19 zawodników. Zgłoszeni są również m.in. broniący tytułu Michał Soczyński (Paco Lublin) oraz brązowi medaliści MP: z 2018 roku w Karlinie Bartłomiej Krasuski (1927 Broń Radom) i edycji 2017 w Człopie Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).

Bardzo ciekawie zapowiadają się również zmagania w wadze 63 kg z udziałem aktualnych mistrzów kraju Radomira Obruśniaka (dotąd w 60 kg), ćwierćfinalisty mistrzostw świata Damiana Durkacza (64 kg) oraz medalisty mistrzostw kontynentu i Igrzysk Europejskich Mateusza Polskiego (64 kg).

W zawodach mogą rywalizować bokserzy w wieku od 19 do 40 lat.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.