Mają sposób na szkolne bójki i zaczepki (Posłuchaj)

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2015-12-22 08:47 | Zmodyfikowano: 2015-12-22 08:50
Mają sposób na szkolne bójki i zaczepki (Posłuchaj) - zdjęcie ilustracyjne: Pete/ flickr.com
zdjęcie ilustracyjne: Pete/ flickr.com

Jest ich kilkudziesięciu i każdy z nich ma ten sam cel - sprawienie, żeby w szkolnej społeczności było spokojniej. Mediatorzy rówieśniczy, bo to o nich mowa działają już przy kilkunastu wrocławskich szkołach. Są wybierani przez swoich rówieśników i wiedzą, że najważniejsze to być bezstronnym.

POSŁUCHAJ:

Najczęściej to kłótnie i przezywanie, czasami bójki - wiemy jak rozmawiać i co jest najważniejsze mówi jedna z mediatorek - jedenastoletnia Julia. Dodaje, że ją i kilku jej kolegów zna już cała szkoła:

Mediacje rówieśnicze realizowane są w oparciu o holenderski program, który do Wrocławia wprowadziła fundacja dom pokoju. Program cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza że przynosi efekty.

- Szkoleni przez kilkanaście miesięcy uczniowie wiedzą jak rozmawiać z pokłóconymi osobami i jak zdobyć zaufanie obu stron - mówi psycholog ze szkoły numer 107 - Małgorzata Zawiejska:

Szkoły, które chciałyby przystąpić do programu mogą skontaktować się z fundacją dom pokoju działającą przy infopunkcie Łokietka 5.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.