Janikowski i Raiders kończą sezon po fazie zasadniczej. Przegrali z Chiefs

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-04 12:33 | Zmodyfikowano: 2016-01-04 12:26

Obie drużyny były bardzo zgodne. Kiedy jedna zaczęła zdobywać punkty w danej kwarcie, to druga miała wtedy na koncie okrągłe zero. To oczywiście analiza z przymrużeniem oka. Na poważnie mecz lepiej zaczęli Chiefs. Drużyn z Kansas City już po nieco ponad 4 minutach zaliczyła pierwsze przyłożenie Jeremy Maclin złapał podanie Alexa Smitha i mieliśmy otwarcie wyniku.

W samej końcówce tej odsłony Spencer Ware akcją biegową przedostał się na pole punktowe rywali. Raiders przegrywali 0:14.

Pierwsze punkty dla gości zdobył Sebastian Janikowski. Wałbrzyszanin zanotował udany field-goal z 29 jardów, po 2 minutach drugiej kwarty. Potem mieliśmy pierwsze przyłożenie Raiders. Na 3 minuty przed przerwą David Amerson przechwycił podanie i zaliczył sprint na touchdown. Do przerwy Oakland przegrywało 10:14.

Po powrocie z szatni punktowali gospodarze Najpierw niesamowitym safety popisał się D.J Alexander, który zablokował punt Raiders.

Dwie minuty później Kansas City Chiefs popisali się w ataku. Alex Smith znalazł Demetriusa Harrisa i było już 23:10 dla gospodarzy.

W czwartej kwarcie Raiders stać było jeszcze tylko na jedno przyłożenie. Derek Carr podał do Michaela Crabtree, a ten zanotował przyłożenie.

Oakland Raiders przegrali z Kansas City Chiefs 17:23. Była to ostatnia kolejka fazy zasadniczej. Drużyna Sebastiana Janikowskiego już wcześniej straciła szansę na awans do play-offów. Zespół Polaka skończył rozgrywki z bilansem 7 zwycięstw i 9 porażek i zajął 10 miejsce w konferencji AFC.