Potwierdziły się nasze informacje. Marco Paixao wraca do Polski

| Utworzono: 2016-01-10 09:46 | Zmodyfikowano: 2016-01-10 09:32

Paixao w piątek pomyślnie przeszedł testy medyczne, a wczoraj uzgodnił i podpisał swój kontrakt z Lechią. Napastnik wraca do polskiej ligi po półrocznej przerwie. W barwach Śląska Wrocław przez dwa sezony zagrał w 57 meczach i strzelił 27 goli. W Lechii będzie grać z numerem 19.

Czy będzie mieć do Lechii prawdziwe wejście smoka? Tym zasłynął w Śląsku bo już w swoim debiucie w el. Ligi Europy z FK Rudar Pljevlja strzelił 2 gole i potrzebował do tego zaledwie 9 minut. W pierwszym sezonie w barwach wrocławskiej drużyny Marco został wicekrólem strzelców. Drugi stracił w dużej mierze przez kontuzje.

Po zakończeniu rozgrywek 2014/2015 jego kontrakt z wrocławskim klubem wygasł. Napastnik nie pozostawał długo bez pracodawcy, bo szybko sięgnęła po niego Sparta Praga. W jednym z najlepszych czeskich zespołów Marco Paixao jednak przepadł – wystąpił tylko w trzech spotkaniach i ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

Ewentualny występ przeciwko swoim dawnym kolegom i bratu, Paixao będzie mógł zanotować najwcześniej w kwietniu. Warunek jest jeden – Śląsk i Lechia muszą być w tej samej grupie (spadkowej lub mistrzowskiej) Ekstraklasy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.