Nasi za granicą: Gol Wasilewskiego, zwycięstwo drużyny Zielińskiego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-11 08:18 | Zmodyfikowano: 2016-01-11 08:18

Na Wyspach Brytyjskich rozgrywano trzecią rundą najstarszych klubowych rozgrywek piłkarskich na świecie. Spotkanie Tottenham Hotspur - Leicester City miało być hitem rundy i faktycznie nie zawiodło. Skończyło się remisem 2:2. Jako pierwsi gola strzelili gospodarze - w 9 minucie trafił Christian Eriksen. Wyrównał dziesięć minut później Marcin Wasilewski:

Tuż po przerwie Leicester objęło prowadzenie po golu Shinjiego Okazaki. Z kolei chwilę przed końcowym gwizdkiem wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Harry Kane. Remis w Pucharze Anglii oznacza, że spotkanie zostanie powtórzone. O awansie do 4 rundy zadecyduje zatem starcie na King Power Stadium, które odbędzie się 19 stycznia

Z rozgrywek odpadł za to zespół innego byłego gracza Śląska - Tomasza Kuszczaka. Polski bramkarz cały mecz spędził jednak na ławce rezerwowych (w Pucharze Anglii niemal tradycją jest, że podstawowi goalkeeperzy mają wolne), a Birmingham City przegrało z AFC Bournemouth 1:2. W zespole zwycięzców zabrakło Artura Boruca.

Wczoraj grano też na włoskich boiskach, gdzie odbył się bardzo polski mecz. Kapitan Kamil Glik i jego Torino podejmowali Empoli. Goście w bramce z Łukaszem Skorupskim (miał kilka świetnych intwerwencji i był jednym z najlepszych piłkarzy spotkania) i w pomocy z Piotrem Zielińskim wywieźli z Turynu zwycięstwo 1:0. Gola na wagę trzech punktów w 56 minucie zdobył Massimo Maccarone.

W Serie A po 19 kolejkach liderem jest Napoli (41 punktów). Empoli zajmuje 7 miejsce (30), a Torino 14 pozycję (22).