Emocje 2015: Michał Zygmunt muzyczną indywidualnością

| Utworzono: 2016-01-11 16:29 | Zmodyfikowano: 2016-01-11 16:29

W tej kategorii nominowani byli również:

  • Asymmetry Festival - za odwagę w poszukiwaniu nieoczywistych dźwięków muzycznej alternatywy
  • Girl & Nervous Guy - za album "Shake the Tree", gitarowo-klubowy zapis podróży po światach wewnętrznych i zewnętrznych
  • Paweł Szroniak - za cykl wydarzeń 'rozkurz', ambitną ideę i zamysł edukacyjny, aby pobudzać do nowego odbioru muzyki i otwierać się na eksperymenty

EMOCJE 2015: Nagrody Radia Wrocław Kultura (LISTA WSZYSTKICH NOMINOWANYCH)

O laureacie nagrody, Michale Zygmuncie i jego wizji a także dokonaniach pisaliśmy już wiele razy:

Z graniem solo to jest trochę tak, że w tej konwencji musisz być i zarazem perkusistą, musisz być i zarazem basistą, musisz tez pewnie być pianistą, a przede wszystkim musisz być wokalistą, który śpiewa. A to wszystko przy pomocy sześciu strun - opowiadał na jednym ze swoich filmów.

Mieszkający w Brzegu Dolnym muzyk wraz z lutnikiem Mirosławem Fejcho stworzył serię wyjątkowych instrumentów, do których budowy użyli wyłącznie drzew rosnących nad Odrą. - Chcieliśmy udowodnić że można zbudować instrumenty na światowym poziomie, według własnych rozwiązań, używając lokalnego drewna. Nasz region słynął niegdyś z produkcji instrumentów. Chcemy, by nasze gitary z serii "Odra Guitars" jako produkt ekskluzywny, wyrabiany ręcznie trafiły w ręce światowych muzyków.

ZOBACZ, PRZECZYTAJ: Opowieść o sześciu strunach, które zmieniają świat

"Mam takie wrażenie, że muzyka może zmienić świat, bo muzyka może zmienić ludzi. I jak się zmieniają ludzie, stają się inni, otwierają się na zupełnie nowe dźwięki, wtedy otwierają samych siebie. Myślę, że w taki sposób zmienia się świat (...)"

Relacjonowaliśmy także jego inny projekt: Niezwykły rejs szlakiem z niemego filmu

Michał Zygmunt był również gościem RAM Session, czyli cyklu koncertów Radia RAM:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.