Wrocław: MPWiK za darmo sprawdzi nasze przyłącza

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-12 19:54
A|A|A

fot. MPWiK

Wrocławianie chętnie podłączają swoje domy do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Dzięki ostatnim inwestycjom MPWiK na 11 wrocławskich osiedlach powstało i zostało zmodernizowanych w sumie ponad 100 kilometrów nowych sieci.

Dodatkowo miasto oferuje mieszkańcom dotacje do wybudowanych przyłączy. Można zaoszczędzić nawet połowę wydatków związanych z taką inwestycją. Budowa przyłącza to ostatni etap, podłączania nieruchomości do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Zanim mieszkańcy, będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury, konieczny jest odbiór techniczny takiego przyłącza przez pracowników MPWiK. Spółka oferuje mieszkańcom możliwość zamówienia darmowego przeglądu z wyprzedzeniem na konkretny dzień. Jako pierwsi z nowej propozycji mogą skorzystać mieszkańcy osiedla Zakrzów i Pawłowic.

- Na osiedlu Zakrzów przeglądy będą prowadzone 19 stycznia a na osiedlu Pawłowice 26 stycznia - wyjaśnia Tomasz Jankowski rzecznik MPWiK we Wrocławiu.

Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta spółki. Szczegółowe informacje na temat programu bezpłatnego przeglądu przyłączy i samego podłączenia się do sieci znajdują się na stronie internetowej www.mpwik.wroc.pl. Informacji udziela również Biuro Obsługi Klienta MPWiK.

Spółka przygotowała również specjalny film, w którym krok po kroku wytłumaczono, jak załatwić wszelkie formalności związane z przyłączeniem swojej nieruchomości do sieci.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama