Przewodnik kibica piłki ręcznej. Sprawdź przed pójściem na mecz

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-14 14:02 | Zmodyfikowano: 2016-01-14 14:02
A|A|A

Hala Stulecia

We Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, swoje mecze rozgrywają drużyny z Grupy C. W Hali Stulecia odbędą się także spotkania Grupy 2 fazy głównej turnieju oraz mecze o miejsca 5 – 8.

We Wrocławiu każdy mecz mistrzostw z perspektywy trybun może obejrzeć 6 500 kibiców. Hala Stulecia to obiekt wielofunkcyjny, w którym odbywało się już wiele międzynarodowych wydarzeń sportowych. To także jeden z symboli Dolnego Śląska. Konstrukcja ma już ponad 100 lat, a w 2006 roku arena została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

GRUPA C
1. Hiszpania
2. Szwecja
3. Niemcy
4. Słowenia

TERMINARZ

Faza Wstępna

16.01.2016 godz. 18.30 Hiszpania – Niemcy
16.01.2016 godz. 20.45 Szwecja – Słowenia
18.01.2016 godz. 18.15 Słowenia – Hiszpania
18.01.2016 godz. 20.30 Niemcy – Szwecja
20.01.2016 godz. 17.15 Niemcy – Słowenia
20.01.2016 godz. 20.00 Hiszpania – Szwecja

Ceremonia otwarcia mistrzostw Europy odbędzie się 16.01.2016 tuż po zakończeniu meczu Hiszpania - Niemcy ok. godz. 20.20.

Faza Główna

W Grupie 2 zagrają ze sobą po trzy najlepsze drużyny z Grupy C i z Grupy D.

Faza główna w Hali Stulecia rozpocznie się 22 i potrwa do 27 stycznia. Godziny spotkań tej fazy to 16.00 (wyłącznie czwartego dnia meczowego), 18.15 oraz 20.30.

Mecze o miejsca 5 - 8
29.01.2016 godz. 16.00 mecz o siódme miejsce
29.01.2016 godz. 18.30 mecz o piąte miejsce

Przydatne informacje, czyli co warto wiedzieć o dniu meczowym

O której godzinie mogę wejść do hali?

Każdy mecz to wielka operacja. Również logistyczna. W trosce o komfort wszystkich kibiców organizator zaleca by na każdy mecz dotrzeć z odpowiednim wyprzedzeniem. Bufor czasowy daje pewność, że bez nerwów i pośpiechu wejdą Państwo do hali i znajdą swoje miejsce. Otwarcie bram, każdego dnia meczowego, następuje na 90 minut przed rozpoczęciem pierwszego spotkania.

Którędy wchodzić do hali?

Kibic dostanie się do hali dwoma wejściami – A1 i D1. By maksymalnie usprawnić wchodzenie na mecz, sugerujemy Państwu kierowanie się do wejścia znajdującego się najbliżej sektora oznaczonego na bilecie. Poniżej znajduje się mapka z zaznaczonymi wejściami oraz sektorami w Hali Stulecia.

Czy w trakcie meczu lub pomiędzy spotkaniami mogę wyjść z hali i potem do niej wrócić?

Nie. Każdy bilet uprawnia wyłącznie do jednorazowego wejścia do Hali Stulecia. Po wyjściu z areny powrót jest możliwy wyłącznie z nowym biletem.

Bilety

Wstęp do hali jest możliwy wyłącznie za okazaniem ważnego biletu na mecz. Każdy kibic powinien mieć ze sobą także dokument potwierdzający tożsamość - dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką, legitymację szkolną itp. Pierwsza kontrola jest przeprowadzana przy wejściu do hali. Kolejne mogą się odbywać wielokrotnie już w środku Hali Stulecia. Prawo do sprawdzenia biletu oraz dokumentu tożsamości mają służby informacyjne i porządkowe, a także inne osoby upoważnione przez organizatora. Odmowa współpracy może w ostateczności skutkować wyprowadzeniem kibica z hali. Przechowuj swój bilet w bezpiecznym miejscu. Utracone lub skradzione wejściówki nie będą wydawane ponownie.

Bilety do każdej z hal różnią się kolorami: Kraków – kolor czerwony, Wrocław – kolor zielony, Katowice – kolor foletowy, Gdańsk – kolor niebieski.

Gdzie można kupić bilety?

W Internecie sprzedaż biletów jest prowadzona przez stronę Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej www.pol2016.ehf-euro.com oraz przez platformę eBilet.pl, która jest Ofcjalnym Partnerem Biletowym EHF Euro 2016. Wejściówki można kupować także w salonach Empik w całej Polsce. Aktualne informacje na temat dostępności biletów uzyskają Państwo dzwoniąc na infolinię po numer telefonu (22) 122 80 10 lub wysyłając e-mail pod adres [email protected].

Czy można kupić bilet w dniu meczu?

Bilety w dniu meczu (jeżeli są jeszcze dostępne) można kupić wyłącznie poprzez ofcjalne kanały dystrybucji opisane powyżej.

Bilety są na jeden mecz, czy na cały dzień?

Bilety na EHF Euro 2016 są biletami dziennymi. Oznacza to, że posiadacz biletu na konkretny
dzień jest uprawniony do obejrzenia wszystkich spotkań, które tego dnia odbywają
się w Hali Stulecia.

Czy kupiony bilet można zwrócić?

Bilety nie podlegają zwrotom.

Czy mogę oddać lub odsprzedać komuś swój bilet?

Nie jest możliwe odsprzedawanie biletów. Organizator EHF Euro 2016 nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nabywania biletów za pośrednictwem podmiotów trzecich, nieposiadających praw do sprzedaży i dystrybucji biletów.

Przypominamy również, iż w myśl art. 133 § 1 Kodeksu Wykroczeń sprzedaż biletów z zyskiem, bądź ich kupowanie z zamiarem dalszej odsprzedaży z zyskiem, jest wykroczeniem. ZPRP niniejszym oświadcza, że sprzedaż biletów na mecze odbywała się wyłącznie za pośrednictwem podmiotów upoważnionych przez ZPRP do sprzedaży i dystrybucji biletów, przede wszystkim poprzez portal https://www.ebilet.pl.

Czy dzieci wchodzą za darmo?

Dzieci do 3 roku życia nie muszą posiadać biletu. Wchodzą do hali wraz ze swoim opiekunem po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek. W trakcie meczu muszą siedzieć na kolanach opiekuna. Ze względu na wzmożony hałas wewnątrz hali, organizator odradza jednak zabieranie na mecz tak małych dzieci. Osoby małoletnie do 13 roku życia mogą wejść do hali wyłącznie z ważnym biletem i pod opieką osoby pełnoletniej.

Komu przysługują zniżki?

Zniżki na zakup biletów przysługują posiadaczom Karty Dużej Rodziny, którzy mogą kupić bilety kategorii drugiej, w cenie wejściówek kategorii 4. Zamówienia należy składać wysyłając e-mail pod adres [email protected].

Specjalna pula biletów została również przygotowana dla osób niepełnosprawnych. Wejściówki są sprzedawane także w cenie biletów 4 kategorii. Opiekunowie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich wchodzą do hali za darmo. Osoby te są proszone o kontakt na [email protected]

Jak dotrzeć do Hali Stulecia?

Hala Stulecia znajduje się cztery kilometry od ścisłego centrum stolicy Dolnego Śląska. Jest położona przy ul. Wystawowej 1 w zielonej części wrocławskiego Śródmieścia. Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. W pobliżu Hali Stulecia znajdują się postoje taksówek oraz przystanki tramwajowe i autobusowe.

Dojazd komunikacją miejską

W pobliże hali szybko i komfortowo można dostać się komunikacją miejską – to zdecydowanie najlepsza forma transportu podczas mistrzostw Europy. Swoje przystanki przy Hali Stulecia ma łącznie kilka linii autobusowych i tramwajowych. Przypominamy także, że wszyscy kibice posiadający ważny bilet na mecz, w dniu lub w dniach określonych na bilecie, mogą podróżować dodatkową linią tramwajową T4 za darmo. Linia ta kursuje na trasie z centrum do Hali Stulecia, startując na dwie godziny przed rozpoczęciem pierwszego meczu, aż do 19.30 - co 20 minut oraz po zakończeniu dnia meczowego co 3 minuty przez godzinę. Na przystankach na trasie linii T4 będą wyświetlane informacje o kolejnym oczekiwanym tramwaju. Dodatkowo regularne linie tramwajowe i autobusowe jadące w stronę hali będą oznaczone logiem mistrzostw umieszczonym za przednią szybą pojazdu. 

Linie regularne MPK kursujące przed Halę Stulecia:

TRAMWAJE:
przystanek: Hala Stulecia / ul. Wróblewskiego:
linia nr 1
linia nr 2
linia nr 4
linia nr 10

AUTOBUSY:
przystanek: Hala Stulecia / ul. Wróblewskiego:
linia nr 145
linia nr 146
linie nocne 243 i 255

Oprócz regularnych linii tramwajowych i autobusowych z przystanków przy hali będą odjeżdżały składy linii T4 - co 3 minuty w stronę centrum.

Dojazd samochodem i parkingi

Na mecze rozgrywane w Hali Stulecia odradzamy podróż samochodem. W trakcie turnieju parking zewnętrzny nie będzie dostępny dla kibiców. Istnieje możliwość skorzystania z dwóch podziemnych poziomów parkingu Budimex’u znajdującego się tuż za halą (około 500 miejsc), jednak operator nie przewiduje możliwości ich wcześniejszej rezerwacji.

PGNiG OBRÓT DETALICZNY OFICJALNA STREFA KIBICA EHF EURO 2016

Od 15 do 31 stycznia na Placu pod Iglicą we Wrocławiu wyrośnie jedna z czterech „PGNiG Obrót
Detaliczny – Ofcjalnych Stref Kibica EHF Euro 2016”. Będzie czynna codziennie, w godzinach 17:00 – 23:00. 15, 17, 20 i 29 stycznia startujemy już od 15.00. Ostatniego dnia mistrzostw - 31 stycznia wspólne oglądanie walki o medale rozpoczynamy już o godzinie 12.00. Strefa Kibica to idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi i dopingowanie najlepszych piłkarzy ręcznych na Starym Kontynencie. 

Wrocławska Strefa Kibica może pomieścić blisko 1000 kibiców. Oprócz olbrzymiego telebimu (na poniższej wizualizacji), na fanów szczypiorniaka czeka strefa gastronomii, w której serwowane będą między innymi ciepłe i zimne posiłki oraz napoje i piwo. Na kibiców czekać będzie także strefa rozrywki z licznymi atrakcjami. Refeksomierz bramkarza pozwala kibicom wypróbować swój refeks i pokonać obrońców przeciwnej drużyny. Na stoisku znajduje się urządzenie mierzące refeks i spostrzegawczość, które muszą być na najwyższym poziomie u każdego szczypiornisty.

BEZPIECZEŃSTWO

Komfort i bezpieczeństwo wszystkich kibiców to priorytet dla organizatorów EHF Euro 2016. W związku z tym podczas turnieju obowiązuje szereg nieskomplikowanych zasad, do których wszyscy muszą się stosować. Najważniejsza z nich to – skrupulatność. Dlatego bezwzględnie pamiętaj o biletach i dokumentach. Bez biletu nie wejdziesz na mecz. Za bezpieczeństwo podczas turnieju w halach i Strefach Kibica odpowiadają służby informacyjne, porządkowe (stewardzi) oraz pracownicy ochrony. Oni również w swojej pracy mają obowiązek skrupulatnego wykonywania swoich zadań i obowiązków. Dzięki takiemu podejściu wszyscy będziemy mieli poczucie pewności, że bezpieczeństwo nas
wszystkich w trakcie mistrzostw jest właściwie zapewniane. Przed wejściem do hali personel ma prawo przeprowadzić zarówno kontrolę osobistą jak i sprawdzić Twój bagaż. W tym kontekście niezwykle istotne jest dokładne zapoznanie się z listą przedmiotów zabronionych. Regulamin imprezy masowej znajduje się na stronie internetowej www.zprp.pl

Lista przedmiotów zabronionych

 • Broń, materiały wybuchowe, noże
 • Materiały pirotechniczne
 • Butelki, kubki, puszki, dzbanki
 • Alkohol, narkotyki
 • Materiały propagandowe o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, wulgarnym,religijnym i politycznym
 • Maszty fagowe lub banerowe o większej długości niż 1m i średnicy niż 1 cm.
 • Materiały lub przedmioty reklamowe i promocyjne.
 • Gaz w areozolu, substancje żrące, łatwopalne
 • Profesjonalne aparaty fotografczne i kamery wideo
 • Kaski, parasolki
 • Duże i nieporęczne przedmioty jak torby i walizki o wymiarach powyżej 25 cm x 25 cm x 25 cm
 • Duże ilości papieru, serpentyny
 • Megafony, gwizdki, trąbki, wuwuzele
 • wskaźniki laserowe
 • piłki sportowe, plażowe, balony
 • drony
 • Banery lub fagi o wymiarach większych niż 2 m x 1,5 m
 • zwierzęta
 • kominiarki, maski
 • Powyższa lista nie jest listą zamkniętą. Służby informacyjne i porządkowe maja prawo do indywidualnego określenia czy dany przedmiot może stanowić zagrożenie w trakcie meczu, a tym samym jego wniesienie jest niedozwolone.

Czy do hali można wnieść aparat fotograficzny lub kamerę wideo?

Dozwolone są wyłącznie urządzenia amatorskie. Za profesjonalne uważa się sprzęt z wymiennym obiektywem o długości powyżej 10 cm. Decyzję o odmowie wniesienia aparatu lub kamery każdorazowo podejmują stewardzi.

Wykonane zdjęcia oraz zarejestrowane fragmenty meczów mogą być wykorzystywane przez kibiców wyłącznie do celów prywatnych.

Czy do hali mogę wejść z bagażem?

Zabronione są wszystkie przedmioty o rozmiarach powyżej 25 cm x 25 cm x 25 cm, ze szczególnym uwzględnieniem toreb, plecaków oraz walizek. Stanowczo odradzamy zabieranie ze sobą podobnych przedmiotów do hali, nawet jeśli mieszczą się w dopuszczalnej normie.

W pobliżu hali będzie zorganizowany odpłatny punkt depozytowy, gdzie będzie można zostawić przedmioty, których nie wolno wnosić na mecz. Oczywiście do depozytów nie mogą być składane przedmioty niebezpieczne lub zakazane przepisami prawa.

Jakie dokumenty należy ze sobą zabrać?

Podstawa to oczywiście bilet na mecz. Wszyscy kibice, w tym także dzieci, powinni mieć ze sobą ważny dokument potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką, czy legitymację szkolną itp. Służby informacyjne i porządkowe mają prawo żądania okazania dokumentu tożsamości w związku z imprezą masową.

Pomoc medyczna

Bezpłatna pomoc medyczna jest dostępna zarówno w hali jak i w strefie kibica w punkcie medycznym oraz u wykwalifikowanych ratowników medycznych. W pozostałych przypadkach, w razie zachorowania pomoc medyczna jest dostępna w przychodniach. Świadczenia medyczne w tych jednostkach są odpłatne. W sytuacjach zagrożenia życia powiadom najbliższą osobę z obsługi hali lub strefy kibica. Numer alarmowy służb ratowniczych w Polsce to 112.

Wolontariusze

Na przyjazd kibiców piłki ręcznej jest gotowych 850 doskonale wyszkolonych wolontariuszy. Bardzo często to właśnie osoby ubrane w czarne kurtki z logotypem mistrzostw oraz błękitne bluzy i koszulki, będą dla Ciebie pierwszym źródłem informacji. Wolontariuszy można spotkać zarówno w halach, jak i w Strefach Kibica. Wszyscy wolontariusze bardzo dobrze znają topografię miasta, harmonogram turnieju oraz potrafią udzielić podstawowej pierwszej pomocy.

INFORMACJE DLA TURYSTÓW

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to jedno z największych i najstarszych miast w Polsce. Historyczny obszar Starego Miasta oraz ciągnące się wzdłuż Odry bulwary zachęcają do spacerów zarówno za dnia, jak i w nocy – gdy dech zapiera wspaniała iluminacja mostów i licznych zabytków. Wrocław to połączenie niezwykłego klimatu, bogatej historii i nowoczesności.

Turyści powinni zobaczyć Ostrów Tumski - najstarszą część miasta. To tam znajduje się niezwykła, średniowieczna katedra. Z jednej z wież możemy podziwiać panoramę miasta, a gdy już zejdziemy na ziemię, będziemy mogli przechadzać się po malowniczych, wąskich, wybrukowanych uliczkach.

Jedną z największych atrakcji Wrocławia jest Rynek, pośrodku którego znajduje się zabytkowy ratusz. Wokół mieszczą się liczne kawiarnie i restauracje, które również oczarują Was swoim urokiem.

Piwnica Świdnicka i lokalny browar, Uniwersytet Wrocławski z Aulą Leopoldina, perłą śląskiego baroku oraz biblioteka Ossolineum i historyczna Hala Targowa – to kolejne miejsca, którym warto poświęcić swoją uwagę.

Wrocław zwany jest także miastem krasnali. Ich maleńkie figurki stoją w najróżniejszych punktach miasta. Oferta kulturalna Wrocławia może konkurować z innymi metropoliami Europy – to blisko 70 festiwali różnego rodzaju, bogaty repertuar teatrów, opery i filharmonii, liczne galerie, muzea, z wyjątkową Panoramą Racławicką.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama